Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gáztűzhelyen milyen edény alá...

Gáztűzhelyen milyen edény alá való az a fél centi vastag öntöttvas lángoszlató és milyen alá az a lyukacsos, vékony vaslemezből készült?

Figyelt kérdés
Erről nem ír semmit a könyve, csak azt, hogy használjak lángoszlatót.

#lángoszlató
2021. márc. 15. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az alá, ahol lehet félni a leégéstől. Pl. ha pörköltet csinálok sima zománcos lábosban akkor rakok alá, ha levest főzök akkor nem. Van egy szendvicstalpas teflonos lábasom, az alá nem kell. A lyukacsos lemez nem sokat ér.
2021. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt miért árulják? Az öntöttvas edények alá gondolom nem kell semmi, vagy éppen azok alá és az általad is említett szendvicstalpasasok alá való az a vékonyka lyukacsos lap, a préselt acélserpenyőkhöz pedig a vastag öntöttvas?
2021. márc. 15. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
#2: Sok minden haszontalan dolgot árulnak. A semmitől valamivel többet ér.
2021. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is értem mit oszlat, ha lyukas...
2021. márc. 15. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Oszlat az! :)

A lángot leginkább. Nem jön azok ki olyan egyszerűen a láng, mert eltereli a gáz útját!

Pl van olyan vékony falú palacsintasütő, hogy még az is rá van írva, hogy gáztűzhelyre nem ajánlott. Na az olyan alá pont jó. Nem a láng vége (ahol a legforróbb) éri a serpenyőt.


De szűkítőként is funkcionál, ha pl túl kis aljú valamit tennél a gázra, amihez a normál rács túl nagy.

2021. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi az a "normál" rács???


Van egy vékony acél palacsintasütőm, újonnan vettem. Csak az volt ráírva, hogy használat előtt ki kell égetni. Semmi más. Ez alá a lyukacsos való, vagy a vastag öntöttvas?

2021. márc. 15. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

""normál" rács?"


Hát a normál edénytartó. Az a keret, vagy hogy mondjam, 1, vagy 2 darab, amit közvetlenül a tűzhely tetejére teszel. Edénytartó rács néven keress rá.

És mondjuk teszem azt van egy olyan kis aljú kávéfőződ, aminek az alja nem ér ki azokra a vas pálcákra.


Acél palacsintasütő alá semmi nem kell. Ha túl erős a láng, vagy vedd lejjebb, vagy süsd gyorsabban a palacsintát. :D


Ezek alá a papírvékony teflonos sütők alá érdemes tenni. Olyan vékony anyagból vannak, hogy a palacsintasütőt kb úgy fel tudom tekerni 1 kézzel, mint a palacsintát.

És a teflonnak kimondottan előnytelen a túlhevítés, meg leginkább az embernek előnytelen, aki túlhevített teflonban sütöget.

2021. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak azt, hogy használjak lángoszlatót."



Egyébként meg bármilyen lángoszlatót csak indokolt esetben kel használni. Ha pl minőségi, jó vastag aljú edényeid vannak, vagy legalább van néhány, amiben a könnyebben leégő dolgokat el tudod készíteni, akkor az a nagy dög öntöttvas "lángelosztó" (azt már inkább hő kiegyenlítőnek hívnám) teljesen fölösleges. Kb sose kell használni. Süthetsz rajta pirítóst.

Más az íze, ha vason sül, mint ha egy kenyérpirítóban csak a forró levegő éri.

2021. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát a tűzhely edénytartó nagy vasrácsra gondolsz, és arra egy lyuk-pótlék, hogy ne boruljon közé. Van kisméretű vaslap-lángoszlatóm, azt jobban szeretem a kávéfőző-kaliberekhez. Teflonos aluvackoktól már megszabadultam, épp azért, mert utálok velük óvatoskodni.


A pirítósgyártást le fogom csekkolni, kösz az ötletet! A hőkiegyenlítő jó kifejezés. Érdekes egyébként, pont ma gyártottam valami tejes-tejszínes hogyishívjákot és a vaslap volt alatta. Nem égett le tűzkörben sehol, mint azelőtt, ellenben teljesen egyenletesen forrt.

2021. márc. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!