Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétvégén mit fogtok főzni?

Hétvégén mit fogtok főzni?

Figyelt kérdés

Ha sütit is csináltok azt is leírhatjátok.


Péntekit is leírhatjátok.


2021. márc. 11. 18:49
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Ma mozzarellás paradicsomos csirkemell krumplipürével, holnap őzgerinces csirkemell sültkrumplival koviubival, házi hamburger lesz vasárnap, hétfőn még nem tudom.
2021. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
91%

Szombat: zöldborsóleves, palacsinta

Vasárnap: tejszínes-sajtos csirkemellragu rizzsel

Hétfő: paprikás krumpli

2021. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
83%

Minden tiszteletem azoké, akik már így előre tudják hogy mit fognak főzni, nekem sajnos mindig csak aznap sikerül kitalálnom :D

Tegnap főztem Chilis Mac and Cheese-t, abból még maradt, úgyhogy azt esszük. Ma pedig Kossuth Kiflit fogok készíteni.

Majdhétvégén megírom hogy végül mit csináltam :)

2021. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
75%
33-as a Mac and Cheese-t hogy csinálod?
2021. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
80%

34!

Felolvasztom a vajat egy edénybe, darált húst adok hozzá és megpárolom ameddig ki nem fehéredik. Chilis bab fűszerkeveréket teszek hozzá és konzerv paradicsomot. Összekeverem, majd mehet bele a száraz tészta, víz, majd só és bors. Mikor már megpuhult a tészta akkor adom hozzá a babot és reszelt sajtot. Ennyi az egész, nagyon fincsi :) A fűszersóból csak keveset tettem bele, hogy azért ne legyen túl chilis, és a kislányom is tudjon enni belőle.

2021. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
75%

33!


A menutervezessel sok pénzt és időt meg lehet spórolni.

2021. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
87%

36!

Ezzel teljesen tisztában vagyok, és tényleg tök jó, hogy van aki így előre tud tervezni.

De én sajnos nem tudom vasárnap, hogy csütörtökön mit fog kívánni a családom, és én alapvetően ez alapján főzök. Reggel felkelek, kigondolom úgy nagyjából hogy most húsos, tésztás stb ételre vagyok és vagyunk éhesek, megnézem mi van itthon aminek hamarosan le fog járni a szavideje,majd fellapozom a szakácskönyvemet és ez alapján döntök.

2021. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
80%

37!


Hát nálunk a kivanossag nem az az élethelyzet, amire a főzést kellene alapozni.... Pl én vasárnap szoktam össze állítani a következő heti menüt. Előtte megkerdezgetem a csaladtagjaimtol van e valami amit szívesen ennének és azt belekalkulálom a tervbe. Nyilván csak olyan eteleket készítek, amit mindenki szeret vahy lehet variálni, pl ha paradicsomos húsgombóc a menü tésztával, attól a gyerek ehet sajtos tésztát, de nem fogok neki pl rántott húst készíteni.

A menü fel van vasárnap délutántól a hűtőre írva, így mindenki tudja, mikor mi lesz a vacsora.

2021. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
79%

38!

Irigylem ezt a menü dolgot, nagyon jól hangzik!

Nálunk ez valahogy sosem jött össze. 2 kisgyerekem van, és így sajnos nem tudok kalkulálni előre. Lehet, hogy vasárnap kitalálom, hogy szerdán húslevest meg rántott húst csinálok, aztán a kisfiam tiszta nyűgös lesz egész nap és konkrétan arra van időm csak, hogy rendeljek :D

2021. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
92%

39!


Így is hozza lehet állni. Meg úgy is, hogy oké, mára húsleves volt betervezve meg rántott hús, de Jancsika nyűgös, így ma a szombati sajtos tészta kerül sorra és majd szombaton lesz a húsleves meg rántott hús helyette. Vagy ugy is, hogy oke, Jancsika nyűgös, adok neki pár darab zöldséget hogy segítsen panírozni és máris lefoglaltam és nem nyűgös. Döntés kérdése. Nem kötelező a menü terv, csupán pénzt, időt és némi stresszt spórol meg.

2021. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!