Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány szelet sütemény jön ki...

Hány szelet sütemény jön ki egy 20*30-as, illetve egy 25*35-ös tepsiből? (mindegy hogy vágom kocka, rombusz, vagy téglalap alak)

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mekkorákra vágod...
2021. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
5x5-ösből 24 és 35 db.
2021. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira nem mindegy :D

Egyszerű terület számítás. Ha tudod mekkora területű süteményeket szeretnél, akkor már könnyű kiszámolni hányszor van meg a tepsi területében, na pont ennyi darab sütemény lesz.


Gondolj bele, ha vágok négyzet alakú szeleteket, kijött belőle pl.20 db, azokat átlósan félbevágtam már 40 db háromszögem van, de ha kétszer akkora szeleteket vágok, már csak 10db. Négyzetem van, és husz háromszögem.

2021. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kocka vagy téglalap alakúra gondoltam vágni őket. Kb nekem is ezekza számok jöttek ki, csak gondoltam aki gyakorlott ebben, nagyjából megtudja mondani. Én igazából csak otthonra szoktam sütni így nem nézegettem sose mennyi jön ki belőle. De most másnak sütök és nem voltam tisztában mennyi is lesz szeletre. Köszi a válaszokat.
2021. márc. 7. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hogy krémes, pite, piskóta, stb.

A süto állaga is meghatározhatja a szeletek, darabok méretét.

2021. márc. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. a zserbó kb. 2x5 cm-es kis téglalapokra van vágva. Tehát egy 20x30-as tepsi esetén ebből 60 db jön ki.

20x30=600 cm2, egy szelet 2x5/=10 600:10=60

2021. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!