Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok sütni, főzni otthon?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Leveseket, főzelékeket, sült-párolt-rántott húsokat, pörkölteket, krumplival-tésztával-rizssel, rakottkrumpli, rakott kelkáposzta stb
2021. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindenfélét. 😂
2021. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindenfélét nem vagyunk vegàk vagy vegánok szeretjük a magyaros hagyomànyosabb ételeket.
2021. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindenfélét. Nem követek semmilyen étkezési módot, szerencsére nincsen semmilyen ételallergiánk. Mégis van hogy laktóz, gluténmentes vagy épp vegán ételt eszünk, mert megtetszik és megkívánjuk.
2021. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindenfélét. Ma pl. hurkát és kolbászt sütöttem, holnap pedig túrógombócot fogok készíteni. Igyekszem változatosan főzni, és szeretek is.
2021. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Nekem hobbim a sütés, szóval heti egyszer-kétszer van valami.


Sörperec, kenyér, pogácsa, sós stangli, banán kenyér, foszlós kalács, erdélyi karamellás kemencés kalács, almás pite, focaccia, csokis keksz, meggyes pite, pizza....


Főzni is szeretek, szoktam pl kockára vágott zöldséget mindenféle fűszerekkel megpirítani, és utánna leturmixolni krémlevesnek. Pl sárgarépa és édeskrumpli kardamonnal és csillivel, Fehérrépa és zeller mézes mustárral, sütőtök szerecsendióval és fahéjjal...



Aztán sok keleti kaját főzök. Sushit, rament, udont, thai zöld és piros curryt, indiai bombay krumplit, csirkés kormát, dahlt, panko bundás húst és zöldséget, tojásos rizst, marhát brokkolival, pirított tésztát, falafelt hummusszal, shashlik és grill zöldség.


Sok mediterrán kaját is eszünk, különösen nyáron. Gnocchit, lasagnét, parmigianát, eredeti receptes gombás rizottót, spanyol krumplis tortillát (omlett), kolbászos paprikás paellát, bolonyai spaghettit, pesztós pennét, gazpachot.


Egyszerű magyaros ételeket is, pl halászlé, szilvásgombóc, húsleves, mákos guba sütve, ludaskását, gombapaprikást, töltött káposztát, tojásos nokedlit, rakott krumplit, borsófőzeléket, tökfőzeléket, tojáslevest köménnyel.


Aztán néha van mac and cheese, nachos házi quacamoleval, házi hamburger, fajita, taco, enchilada, hajábafőtt krumpli sajttal és valami raguval, borscht, francia hagymaleves.


Szóval igyekszem változatosan, évszakhoz illően főzni, abból ami épp van szezonban, de szeretem az egzotikusabb ízeket.

Van itthon egy csomó fűszer, ami már kb egyfajta gyűjtemény, és imádok új recepteket kipróbálni.

2021. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Hagyományos, magyaros, olaszos, modern, divatos és kitalált receptek sütök-főzök, szinte bármit.
2021. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Sok mindenfélét
2021. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szeretek sütni, így ha van időm, általában a hétvégéken össze szoktam dobni valamit. Múltkor csináltam túrós pitét. Amit még gyakran szoktam, az a brownie, a gesztenyés kocka, a csokis kókuszos piskóta, és a citromos tekercs. De igazából ami eszembe jut, meg amihez van otthon hozzávaló :)

Főzni is sokfélét szoktam, igyekszem ügyelni arra, hogy változatos legyen az étrendem.

2021. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!