Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzést nehéz megtanulni ha...

Főzést nehéz megtanulni ha élesbe kell csinálni?

Figyelt kérdés
30 elmúltam jóval és sajna nem tudok anyu soha nem tanított meg semmire engem meg utána nem érdekelt. Ha összeköltzönék egy pasival és úgymond élesbe kellene főzni nehezen menne ugye?
2021. febr. 18. 11:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűbb ételekkel kissebb menyiségben próbálkozz.Ha nem sikerül majd legközelebb.Könnyen bele lehet jönni.
2021. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

Ha tervezel főzni párkapcsolatban, akkor jobb, ha már most elkezded!

A főzés egyik titka a rutin.

2021. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%
Keress egy kezdőknek szóló recepteskönyvet, abból megtanulod az alapokat, aztán jön a rutin
2021. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%

Egy háromfogásos éttermi vacsorát nehéz megfőzni, még a tapasztaltaknak is sok idő, sok meló.

Ellenben pl egy borsóleves, serpenyőben sült pácolt csirkemell nem igényel nagy rutint. Igen, lehet, odakap az első pár alkalommal, de kit érdekel? Gyakorlat teszi a mestert, senki sem úgy született, hogy már profi szakács volt.

2021. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Nem szabad túl magasra tenni a lécet, és sokat kell gyakorolni, ez a titka.
2021. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
Ha tudsz olvasni akkor menni fog, legalabbis egyszerübb ételeket tudsz majd főzni.
2021. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%

A legegyszerübb, ha keresel a you tubeon videókat, ott minden egyes lépést látsz is. Megtanulni valamennyi idöbe telik, és természetesen gyakorlat is kell, elsöre azért nem fog zökkenömentesen menni, de megtanulható.

Másrészt egy kapcsolatban nem csak a nö fözhet, hanem a férfi is, szóval CSAK emiatt nem érdemes erölködni.

2021. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez nem úgy van hogy “a főzést megtanulni” mint pl. A vezetést megtanulni.


Nem mindegy hogy az ember egy kakaót főz meg, vagy egy marhapörköltet.


Én pl. 20 évesen szerettem nagyokat és finomakat enni, viszont a szüleim mindig úton voltak. Pénzem nem nagyon volt éttermekre, így magam kísérleteztem. Persze eleinte csak maggis chilisbab ment, de aztán pörkölt, mustáros szelet, és egyre több dolgot sikerült megcsinálni.

Manapság is tanulok új dolgokat. Pl. főzelékeket, meg berántott dolgokat csak elég későn tanultam meg, mert nem az én világom.


Sokat segítettek annak idején a barátnővel történő közös főzögetések is.

2021. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Ezen ne stresszelj, a pasi is főzhet simán. Ha meg ő se tud, akkor nem olyan égés együtt próbálkozni.
2021. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
ha a hello fresh app elérhető Mo-n akkor azt töltsd le, a receptekhez ingyen hozzáférhetsz, beállítod hány főre, megmondja miből mennyi kell. ha tudsz olvasni, tudsz főzni belőlük.
2021. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!