Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy kenyérsütő gépet,...

Vettem egy kenyérsütő gépet, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Teljeskiőrlésű, esetleg sokmagvas kenyeret sütnék. Milyen alapanyagokat kell beszereznem? Élesztőből például milyent?(láttam sütőport a közértben, de igazából a főzésben nincs sok tapasztalatom)

Köszi a válaszokat előre is!


2021. jan. 22. 16:44
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amint megérkezik a gép, megírom a tapasztalataimat.
2021. jan. 24. 06:17
 22/33 anonim ***** válasza:

#18 te mondod, hogy hiúságból írom, amikor többen mondták, amik kostolták, de te latatlanban ez kóstolás nélkül tudsz ítélkezni.

Sajnállak, hogy ilyen keserű ember vagy.

2021. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
37%
Na tessék. Még meg sincs a masinája, el se olvasta a könyvét.
2021. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Lesz másinája és el fogja olvasni a hozzá adott könyvet - ha lesz.

Addig meg érdeklődik előre, hogy a holt időben is fel tudjon készülni az élményre és a feladatra.


(Hozzáállás! Ez a különbség köztünk #23.)

2021. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"Na tessék. Még meg sincs a masinája, el se olvasta a könyvét."


Masina megrendelve, kifizetve, tehát napokon belül meglesz, csak rákészülök. Eddig vettem teljes kiőrlésű lisztet, fehér lisztet, Aldis előre kikavart magvas/teljes kiőrlésű lisztet, illetve élesztőt. (Budafokit, ahogy a 3. válaszoló javasolta)

2021. jan. 24. 11:55
 26/33 A kérdező kommentje:
Megvoltak az első kenyérsütések. Az első kuka, a 2. meg már kifejezetten jól sikerült. Sokkal tartalmasabb kenyeret sikerült készítenem, mint amiket eddig a boltban vettem. Tegnap volt az első nap, amikor már nem látogattam be a péksége, hanem a magam által sütött kenyeret ettem.:) Köszi a válaszokat mindenkinek!
2021. jan. 30. 09:29
 27/33 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Ügyes vagy! Gratulálok!

Gondoltamd többször a héten, megkérdezem, hogy ment.

Köszi a bejegyzést!

2021. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ma megint sütöttem, immáron nem az aldis kutyult liszttel (nem rossz, egyszerűen lehet vele kenyeret készíteni, más kérdés, hogy szerintem csalás.:D) Az első, teljeskiőrlésű/fehérlisztes nem sikerült, szép indítás után a teteje beesett, szerintem túl sok vizet használtam.. Sebaj, jöhet a következő, ez legyen egyszerű fehér kenyér. Ez a 2. sikerült, úgy, hogy magam kutyultam a hozzátevőket, természetesen a netről túrtam a receptet. Szép és finom kenyér lett. Majd csak belejövök.:)
2021. jan. 31. 14:58
 29/33 anonim ***** válasza:
A csak dagasztást is használd ki mondjuk bejglihez. Azért van, hogy dolgozzon. Fogfyeld ki, hogy mikor mit csinál, és ha x időtől semmit, akkor kikapod átrakod egy műanyag kilisztezett kelesztőtálba és ott keleszted. A gép meg csinálhat kenyeret azalatt.
2021. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ha a sütés közben összeesik, akkor bizony túl sok benne a víz.

Amikor elkezd keverni a gép, akkor lehet ellenőrizni, mennyi a víztartalma. Ekkor még lehet pótolni a vizet, vagy ha sok van benne, adni hozzá lisztet.

2021. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!