Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem egy kenyérsütő gépet,...

Vettem egy kenyérsütő gépet, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Teljeskiőrlésű, esetleg sokmagvas kenyeret sütnék. Milyen alapanyagokat kell beszereznem? Élesztőből például milyent?(láttam sütőport a közértben, de igazából a főzésben nincs sok tapasztalatom)

Köszi a válaszokat előre is!


2021. jan. 22. 16:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Ha nem ertesz a kenyertesztahoz, akkor en a Wessex Mill termekeit ajanlom ... megkerdeztem a pekmester baratomat, hogy miert mindenki ezt a lisztet hasznalja ... azt mondta, mert ezt a lisztet nem lehet elrontani, ezert az ossze mai divatos pekseg ezt hasznalja ... ha mar van rutinod es erzed a teszta milyenseget mar ranezesbol is, akkor megprobalkozhatsz mas lisztekkel termeszetesen.
2021. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Wessex Mill lisztek: [link]
2021. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Élesztő: Budafoki a legjobb. (Lildis hulladék.)



Vegyes lisztes kenyér esetén a lisztet előre kell keverni, hogy egyenletes legyen.


290ml langyos víz

2 dkg élesztő

2 csapott evőkanál cukor.

Ebben felfuttatom.


20 dkg tk liszt,

30 dkg 80as liszt, (55ös liszt esetén 250 ml víz kell)


1 teas kanál só (1.5, 2-t is elbír, de ez ízlés kérdése)


Magvakat a lisztbe keverni. KB 1 jó marék elég bele elsőre, aztán, ha akarod turbózni, lehet vele többet rakni. A hántolt tökmagot fel szoktam vágni késsel 3ad, részre, napraforgó mehet bele egészbe, jó bele a lenmag is, vagy szezám, akár mandula, dió is, azokat is érdemes felvágni egy nagyobb késsel.


A magot és a lisztet keverd el. Az az egyszerűbb. A bonyolultabb, ha nyújtáskor adagolod.


Aszkorbin savat is lehet hozzá keverni a liszthez (1 gramm / kenyér), ez picit nagyobb buborékkokat, könnyedebb tésztát eredményez, de kihagyható.


A liszt mehet a felfutott élesztőbe.


Van, aki tesz hozzá 1-2 evőkanál tejfölt és 1 ek olivát. Van, aki más fajta zsiradékot tesz hozzá. Ki is lehet hagyni.


A gép sütés funkciója előtte kever, dagaszt, éleszt, pihent, utána süt.


Első keverés után érdemes ránézni a tesztára. Ha nedves, össze fog esni a kenyér és gumis lesz. Kevés lisztet lehet hozzáadni ilyenkor és a receptet módosítani. Ha túl kemény, forgácsos lesz a kenyér, morzsolódni fog, nem tudod majd vágni, és kemény maradhat. Kevés vizet kell hozzáadni keverés közben. A receptet ugyan úgy módosítani.


A tészta akkor jó, ha a kezedhez már nem tapad, de a fogása nedves. (ezt nehéz írásban, megmutatni könnyebb).


A kész kenyeret érdemes egy rácson meghűteni fogyasztás előtt. De a kenyérsütőből nem tudod kivenni, amíg meleg!


Ruhába csavarva szoktam tárolni, van, aki nejlon a rakja, van, aki kenyér szekrénybe.


Amíg meleg ne rakd nejlonba, bepunnyad. Inkább amíg meleg, ruha, vagy rács.



A recept nekem bevált, de neked lehet más liszted van. Több / kevesebb vizet vesz fel.


Nagyi titka BL80 és Aldis TK (teljes kiörlésű) lisztet használok.


Ha már megy a kenyér érdemes kísérletezni. 20 dkg tk, 20dk 80as és 10 dkg graham liszt.


Ha csak tk-ból csinálod, tömör lesz, nem lesz elég lyukacsos, nehezebb enni is. Ezért ajánlom, hogy keverd a lisztet.

2021. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Eleszto kimaradt: [link]

[link]

[link]


Kovasz is van: [link]


Es termeszetesen sutoport is talalsz: [link]

[link]

[link]

2021. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Kovászszal is lehet dolgozni. Arra a kiindulópont Szabi Pék a YouTubeon.
2021. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Helyesbítek! (#3)


Na jó, talán nem a Budafoki a legjobb, mert látom vannak speciális élesztők is. Nekem a Budafoki vált be, azok közül, amit sima boltban kapni.

2021. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem adtak a géphez használati utsítást receptekkel?


Nézz át az Index fórum kenyérsütés topikjára. Millió kipróbált recept van ott...

2021. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
'Szabi Pék' a pek baratom kenyerere azt mondta: "na, ezzel a kenyerrel tisztelettel bantak ... jobb mint amit en csinalok" :) 1-es voltam
2021. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Limara weboldalán is érdemes nézegetni - sokféle kenyérrecept van!


[link]

2021. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne kovászossal kezd.

Vedd elő első körben azt a füzetet amit a géphez adtak és azokat próbáld ki. Utána érdemes kísérletezni a többi recepttel szerintem.

2021. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!