Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó vacsoraötletek?

Jó vacsoraötletek?

Figyelt kérdés
Ha tudtok viszonylag egyszerű, gyors ételeket vacsorára, megköszönöm, ha leírjátok. Hétköznap mindig azt ebédeljük, ami előző nap volt vacsira, mert nincs idő főzni. Viszont délután mindig van valamilyen elfoglaltság, ami miatt nincs olyan sok idő, így egyszerűbb ételeket szoktunk készíteni. De hiába találunk ritkán valami új receptet, már szinte minden ilyen ételt ununk. Így, ha valakinek lenne receptötlete, hogy milyen ételeket tud ajánlani, leírhatja :)

2021. jan. 6. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Aki ehesen fekszik, az egeszsegesen kel.
2021. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Bundáskenyér teával
2021. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Miket szoktál főzni? Csak hogy tudjuk, mit ne ajánljunk..
2021. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Rakott karfiol.

Rizottó husivak vagy csak zöldségekkel.

Paradicsom leves sajtal.

Tojás sali tortillába töltve.

Lencsefőzelék tojással.

Hirtelen ezek ugrottak be.

2021. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Hirtelensült hússzelet + vegyes zöldsaláta vmi finom dresszinggel. 10 p alatt készen van.
2021. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző napról megmaradt rizst szoktam tojásos rizsnek megcsinálni, és ebbe bele szoktam még vágni 1-2 dolgot ami kéznél van. Lehet az vékonyan felszeletelt sonka, reszelt sajt, reszelt sárgarépa, zöldborsó, akármi. 20 perc alatt kész van, ha frissen főzöd a rizst, akkor 40 perc.
2021. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még tudtam rendszeresen főzni, csináltam olyat, hogy pl. 3 kg húsból megfőztem egy nagy adag pörköltet, és ezt szétosztva adagokban lefagyasztva később tudtam csinálni rizseshúst, paprikást(belekeversz egy tejfölt és tésztát vagy nokedlit tálalsz mellé), székelykáposztát. Ledarálva lehet belőle egy-egy adag húskrém egy kevés mustárral meg olyasmivel ízesítve, amit szerettek, szintén ledarálva rakott kelkáposzta vagy töltött krumpli(héjában megfőtt krumpliból) tejföllel, sütőben átsütve vagy töltött gomba szintén tejföllel megsütve petrezselyemzölddel meghintve.

Aztán eszembe jutott még a sütőben, héjában sült krumpli vajjal, az nagyon finom.:) Meg gombás tojás, de ez mondjuk nem jó másnap ebédre. Ezen kívül még pl. körözött, vagy házi csirkemájkrém.

2021. jan. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2021. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Csirkemell sütőben sütött édesburgonyával,párolt zöldségek hússal,cézársaláta,rántott karfiol vagy brokkoli édesburgonyával vagy krumplival vagy zöldségekkel,tejberízs,
2021. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pár ötletet biztosan kipróbálok! :)


3: Nagyon sok mindent szoktam főzni, hosszú lenne felsorolni, de pl. natúrszelet valamilyen körettel, bundáskenyér, csirkéből készült ételek, (nagyon sok variáció van) esetleg tortillába tekert ahhoz illő ételek. Ez csak pár ötlet, ami így hirtelen eszembe jutott. Ha valaki ajánl valamilyen ételt, annak örülök, tehát jöhet mindenféle étel.

2021. jan. 7. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!