Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig állhat a husi a pácban?

Meddig állhat a husi a pácban?

Figyelt kérdés

24én délelőtt kivettem a tömbbé fagyott húst a fagyasztóból (a sima hűtőbe, nem szobahőmérsékletre).

25ére kiolvadt, ekkor bepácoltam, sajna csak este.

Eredetileg 26án tegnap akartuk megcsinálni, de közben beteg vagyok napok óta, így elmaradt. Szóval legalább 36 órája áll a pácban a hűtőben.


Ha megsütöm most, jó lehet, vagy ez már kuka?

Marhahús amúgy.


2020. dec. 27. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hűtőben volt,nem?Akkor nem hiszem,hogy baja lehet.Szagold meg alaposan és ha nem érzel fura szagot akkor nincs baj.
2020. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pácban 48 órát is szokták érlelni a húsokat,főleg a marhát,mert akkor mikor kisütik sokkal omlósabb és szaftosabb a húsa,magyarán még jobb is,hogy tovább hagytad a pácban.Első voltam
2020. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen pác?
2020. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A marha szereti a pácot. Én hátszínt eleve 5-6 napig pácolom. Omlósabb lesz.
2020. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Marhahús, hűtőben pácolva sokáig eláll és fogyasztható is. Ha nagyon fűszeres a pác, akkor lehet túlságosan beleivódott, de fűszeren múlik.
2020. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizes pác, akkor pár napig, ha olajos a pác (olaj van a pácban folyadékként, más nem) és teljesen elfedi a húst a levegőtől, akkor akár hetekig, csak egyre jobb lesz.
2020. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 6-os írja.
2020. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
nem írtátok hogy az sem mindegy milyen hideg az a hűtő, ilyen 10 fokos hűtőkben még a pár napig is kockázatos. (nálunk szokása a családnak feljebb tekergetni mert apám sokmindent úgy eszik hidegen és neki az 5 fok "nagyon hűt")
2020. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!