Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palóclevest főzhetem zöldhüvel...

Palóclevest főzhetem zöldhüvelyű zöldbabból?

Figyelt kérdés
A párom ezt hozta a boltból. :S Ráadásul konzerv zöldhüvelyű zöldbab egész, ez van ráírva. Most főznék először életemben palóclevest, recepteket is írhattok. :) Minden segítség jól jön, nem szeretném elszúrni. Kezdő háziasszony vagyok. :P
2010. aug. 13. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Persze főzhetsz belőle:) Nagyon finom lesz!!!

leírom én hogy szoktam csinálni, hátha segítség lesz neked.

zsiradékon felteszek egy fej apróra vágott hagymát megsózom és kicsit megfonnyasztom, rá teszem a kockára vágott paprikát, paradicsomot, húst, fűszerezem borssal, egy kis fokhagymával, majoránnával, pirospaprikával, ha a hús kicsit kifehéredett felöntöm vízzel és hozzáadom a karikára vágott sárgarépát (lehet bele tenni petrezselyem gyökeret is és levelet is) kicsit főni hagyom és mikor már fél puha a hús meg a répa beleteszem a kockára vágott krumplit és mikor az is puha már beleöntöm a konzerv babot leve nélkül. Főzés közben lehet pótolni az elfőtt vizet. Mikor már minden puha egy edényben kikeverek 1 kanál lisztet egy kis pohár tejföllel adok hozzá a leves levéből, simára keverem és beleöntöm az ételbe, egyet forr és kész. Utána még lehet sózni, borsozni, ki hogy szereti. Szoktam hozzá lángost készíteni. Ezt a receptet használnom: [link]

2010. aug. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
megint én vagyok. A tv paprikán a Bandi a hegyen-ben is zöld hüvelyű babból készítette Bandi. Ott láttam ilyen először és nagyon guszta volt azóta rendszeresen főzöm.
2010. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, nagy segítség volt. :) Ez alapján fogom én is elkészíteni. ;)

Az Andi féle lángost pedig már én is elkészítettem és isteni finom. :) Szeretem a receptjeit, eddig amit próbáltam tőle jól sikerült. :)

2010. aug. 13. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
a lángos jol néz ki kiprobálom én is:)
2010. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megfőztem a levest a leírtak alapján és isteni finom lett. :D Egy nagy fazékkal főztem, de már alig van belőle, úgyhogy nagyon kapós volt. :) Köszönöm szépen a receptedet! Legközelebb is így fogom készíteni! ;)
2010. aug. 13. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!