Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért kerül a strandon 300...

Miért kerül a strandon 300 forintba a lángos? Ma a dédi megtanított, ennyi pénzből 20 darabot készítettem, és nagyon egyszerű volt, én is meglepődtem!

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mér mér, hát mert azzal keresik a pénzüket :)
2010. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott a hleyet is meg kell fizetniük, egy csomó engedélyt be kell szerezni ahhoz, hogy árusithassanak, ezen kivül az energiaköltséget is ki kell fizetned (amit te nem számolsz bele, mert nem most fizeted az áramot/gázat, a munkabér is hozzájön - NEM csak anyagköltség van. Meg egy kicsi haszonra is szükségük van, emberbaráti szeretetböl nem élnének meg.
2010. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
De ha te vinnéd ki a strandra árulni te is 300 ért adnád.Máskülönben tönkre mennél.Meg tudják,h az emberek ugy is megveszik annyiért is még lehet 400 ért is ha megkívánják vagy éhesek.
2010. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A hungaro ringen 1500-ba fáj 1 db. A turisták, a nyaralók, az engedélyek, a hely. A hely bérlése havonta 200-300 ezer körül mozog, de néhol még több is. Ehhez jönnek a felszerelések, valamiből hasznot kell termelni.
2010. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Költség, haszon, OK! De mi, barmok, ennyiért is, akár a tűző napon is sorban állva, megvesszük hát ezért 300. És nem mondjuk 200 Ft.
2010. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért lennénk barmok? Ha elmegyek évente 1 hétre nyaralni akkor leszarom hogy mennyibe kerül a lángos, ha jól esik akkor megeszem ahogy megiszom a 800 forintos sört is. A barom jelzőt tartsd meg magadnak.
2010. aug. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Dédid csak a hozzávalókat mondta. Nem számolta a kb 0,5-1 óra alatt elfogyasztott gázt, majd a mosogatáshoz szükséges vizet sem.

Aztán a bérleti díjat a büfének. Aztán a büfé adót, meg egyéb borsoso dolgokat amiket az önkormányzat húz a büfésre adóként rá. Söt az alkalmazott díját sem, vagy éppen a saját fizetésedet vagy is a hasznot. Aztán a vizet amivel letörli naponta többször a padokat székeket a büfés, vagy a szemét díjat vagy a hozávalók tárolására az áramot.

Az engedélyek díját.


300 Ft egyáltalán nem sok pénz, aki ennyiért adja a lángost annak éppen van rajta pár forintja.


èn pl soha nem csinálok otthon lángost. Büdös lesz az egész lakás, meddigre elkészül én teljesen eltötötdöm a tömény olajszaggal és már nem is kívánom. Aztán egy óra rendrakás és minden tiszta olaj utánna. èvenet 3-4x mikor megkíánom simán kibírom azt 300 Ft-t.

2010. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Siófokon "elegánsabb" helyen vettem már 640-ért is sajtos-tejfölöset. Nem bántam meg, ha nyaral az ember sztem megengedhet magának ennyi luxust.
2010. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A hungaroringen 500-ért vettem fewltéttel, na mindegy..

Egyébként azért, mert lehet, hogy most te is tudod, milyen olcsón, könnyen megvan, de amikor ott éhezel a strandon, és viszik előtted a finom lángost megkívánod..És egyébként 300-ért egész jó árban van.

2010. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
azért írtam, mert pl. egy húst tartalmazó ételhez ( hambi, hotdog) képest irreálisan drága a csak lisztből, sóból, krupliból álló lángos. persze, aki évente 3-4szer kívánja, annak nem megeröltető kifizetni....
2010. aug. 12. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!