Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell vegán sonkát csinálni?

Hogy kell vegán sonkát csinálni?

Figyelt kérdés
Nézegettem a neten, nem igazán kaptam jó receptet. Esetleg nektek van valami jól bevált receptetek? Megosztanátok velem?

#recept #vegánsonka
2020. nov. 30. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Miből szeretnéd???


Se állagra, se ízre nem lesz hasonló a sertéscombból készült valódi sonkához - de persze manapság már bármit lehet sonkának nevezni ... :)))

2020. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lesz olyan, mint az igazi, de szeretnék vele kísérletezgetni. Olvastam, hogy tofuból, szójából, szejtánporból szokták csinálni, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. Igazából kiváncsiságból ki szeretném próbálni.
2020. nov. 30. 11:46
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Aki vegán, az még műsonkát sem eszik elvből szal nincs vegán sonka, max. mindenmentes sonka, ami ehetetlen, mint a többi hasonló fitymatika.
2020. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező! Bár konkrét receptem nincs, mert a vegánságom előtt sem szerettem, de rákeresve ezek jóknak tűnnek:


[link]

[link]

[link]


Azoknak pedig válaszul, akik szerint nincs vegán sonka: van, csak ne legyetek már leragadva. Sajnos még nem kaphatóak az országba, de egyszer úgyis megjelennek majd:

[link]

[link]

[link]


A vegánság továbbra is etikai mozgalom, attól, hogy nem eszünk húst még jól esik egy hamburger vagy egy hotdog anélkül, hogy az egy állat életébe kerülne.


Kérlek titeket ezt tartsátok már tiszteletben ( mert végülis csak ezen az oldalon kismilliószor leírták már ) és ne trollkodjátok tele ezeket a kérdéseket fölöslegesen / ne keltsetek feszültséget / ne generáljatok veszekedéseket mert akit meg mondjuk szintén érdekel, annak átláthatatlanná válik.


Szép napot mindenkinek 🙂

2020. nov. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

[link]


Ez egy fűszerezett gluténes tofu felvágott.


KÖze nincs a sonkához.

2020. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
53%

Mi az a gluténes tofu? Ha okoskodni akarsz először nézz utána, mert így csak azt tudtuk meg, hogy szar vagy angolból. Ez valóban glutént takar, de ennek a normális magyar neve búzasikér, ami a szejtán, ami ebben az adagban sokkal nagyobb arányú mint a tofu. Tehát szejtán, amiben van tofu.



Majd legközelebb:)

2020. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Ezt kóstold meg, nagyon finom.


[link]

2020. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22%
6_ a lényegen nem változtat, szómágia, amit csinálsz...
2020. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

#4: "A sonka olyan állat combjának vagy farának húsa, amelyet levágásra nevelnek, de gyakran csak a disznó lábából származó húst nevezik így."

Tehát nem létezik vegán sonka.

2020. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Levagsz egy répát, kimetszed a sonkajat, fogod, pacolod és voila.

Bocs de szerintem nem nagyon lehet ilyesmit csinálni.

2020. dec. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!