Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pudingra önthetek tortazselét...

Pudingra önthetek tortazselét vagy nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Babapiskótàs yoghurt krémes tortát szeretnék készíteni.

A tetejére gyümölcsöket raknèk a zselèbe viszont az a gond, nem tudom milyen alapra önthetem. A puha, habtejszines krémre nem jó ötlet ezért gondoltam rakok rá egy réteg pudingot és ha ez megkemènyedik, erre tennem a gyümölcsöket és a zselét.

Üti egymást a kettő vagy csináltatom így?


2020. okt. 1. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
#10: én azért elsőre simán megbíznék a receptben. Nem írta a kérdező, hogy kipróbálta és nem lett volna jó.
2020. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mansour ***** válasza:
100%
Oké, remélem megírja majd a végeredményt.
2020. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt érdemes, hogy először összeállítani a babapiskótás-pudingos részt, és ha még túl lágy, akkor pihentetni hűtőben. A zselatinnak idő kell, hogy megszilárduljon.
2020. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyesmi sütiket mindig úgy készítem, hogy megvárom, hogy megdermedjen a krém, és utána teszem csak rá a zselét vagy mást, pl. csokibevonatot.
2020. okt. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Unatkozó totál dilettánsok sora! Mind 100% hasznos válasszal! Beszarás!
2020. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Úristen.... Tipikus Nosalty-s konyvalék, használhatatlan recept.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogy sikerült a kérdezőnek...


Már maga az arányok is. 1 liter tejszínt ha habbá vernek abból lesz kb. 2,5 liter hab, ahhoz még hozzá egy liter joghurt az rengeteg krém.

Mondjuk már azt sem értem, hogy miért növényi "tejszínt" ír, amikor az egy ízetlen moslék. Ha már magának készít valamit az ember, abban használjon normális alapanyagokat.

Továbbá ha nem várja meg míg a krém megdermed, akkor a gyümölcsök szépen belesüllyed a még laza, híg krémbe.

Valamit fagyossan rárakni a gyümölcsöt?? Az, mikor kiolvad a torta tetején szépen eláztatja majd az egészet...

2020. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok válaszom lett:))


Meglett a torta, viszont az alapanyagokat nem a recept szerint tettem bele. Régebb készítettem mèg yoghurtos-tejszinhabos zselés krémét és ezt kombinàltam most a babapiskótákkal, pudinggal és gyümölcsökkel.

Én is sokalltam a receptben írt 1litereket, ezért így csináltam:

500ml Hulalat felvertem kemènyre, ehhez kb 400ml gyümölcsös yoghurtot öntöttem majd 1 tasak lapzselatint öntöttem hozzá. Féltem, hogy ez nem lesz elég ennyi krémhez ezért mèg tettem bele 1 tasak darált zselatint. (Nem volt több lapzselatinom)

Ezt beöntöttem a piskótàkkal kirakott tortaformàba és hűtőbe raktam pár órára.

Aztán láttam, hogy szép kemény lett a krém, így mertem a pudingot is ràrakni.(félig kihűlve)

És ezt díszítettem fagyasztott erdei gyümölcsökkel. Nem àztatta el, miután kifagyott, szepén állnak a pudingon.

Így kaptam egy normális méretű tortát, szerintem pont jó arányban sikerült a krém, így ha valaki kedvet kapna hozzà, csinàlhatja így.

2020. okt. 3. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!