Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy hívjátok a lapcsánkát/tóc...

Hogy hívjátok a lapcsánkát/tócsnit nálatok?

Figyelt kérdés
Mi Nyiregyen lapcsánkának, de családon belül mindig krumplipalacsintának hívjuk.

2020. szept. 2. 19:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
krumplilángos
2020. szept. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Csongrádból tócsni
2020. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk Viktor korong.
2020. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%
Prósza (Zala)
2020. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Énnekem az általában lapsányka (tehát nem cs és n, hanem s,és ny) , de nem nagyon szoktunk csinálni. :) Eddig talán egyszer volt itthon; és a Balatonon láttuk még egy büfére kiírva; csomó nevén fel volt tüntetve; egy hosszú lista, még a tócsnit jegyeztem meg onnan. De Herbytől a videóstól már hallottam úgy, hogy Lepcsánka. Ja és szóval onnan jött egyszer, hogy anya csinált, hogy egyszer tehát előtte láttuk a Balatonon. Mert én addig nem is tudtam, hogy ilyen nevű étel létezik.
2020. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
88%
11-es: tök érdekes, nálunk a krumplislángos egy más étel neve. :) Hasonlít, de mégsem ugyanilyen.
2020. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
81%

16-os: nálunk a krumplilángos az, amikor lereszeled a nyers krumplit, tojás, liszt. fűszerek, és kisütöd zsírban vagy olajban. Családom másik része, aki zalai, ezt nevezi prószának.

Én szoktam reszelt krumpli helyett reszelt cukkinivel is csinálni.

A krumplislángos (van benne "s" betű) meg egy kelttészta, amiben van összetört főtt krumpli is.

Nálatok hogy van?

2020. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a tört krumplis tészta a krumplilángos, de nem kelesztett csak krumpli liszt zsír só.. :D
2020. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
tócsni - Tolna megye. De nagyapám, aki Komárom-Esztergom megyéből származott, berétnek hívta.
2020. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
90%

[link]



Kábasz :)

Matutka

Cicege

Tócsi

Tócsni

Tócsnyi

Macok

Mackó

Lapcsánka

Lepcsánka

Lepcsánk

Recsege

Bere

Beré

Pacsa

Gránisza

Prósza

Krumplis Prusza

Krumplibaba

Lapotyka

Lapótya

Harula

Rösztli

Istérc

Görhöny

Talpas

Trehancs



[link]

Kevés olyan magyar étel van, aminek annyi neve lenne, mint a tócsinak. Csak egy párat említek – a teljesség igénye nélkül – ami használatos: tócsi (Veszprém), tócsni (Borsod), bere (Győr), beré, beret, berét, cicege (Pápa), macok (Heves), mackó (Dél-Borsod), prósza (Zala), hremzli (Kárpátalja), potyka (Vas megye), makuka, bucimag, matutka (Pilis), recsege (Taksony), krumplibaba (Nógrád), rösztike, rösztlilepcsank (Nyírség), lapcsánka, isterc, harula, krumplilángos, tisztviselő pecsenye

2020. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!