Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzelékek tejfélék nélkül?

Főzelékek tejfélék nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a főzelékeket. Kiderült, hogy tej minden formája problémát okoz. Tejfölös habarás kizárt. Kókusztej, rizstej és hasonlók pedig nem ízlenek. Nem tudom, hogy lehet finom pl. a sóska, vagy a zöldbabfőzelék? Van ötletetek?

2020. aug. 12. 13:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Önmagával sűrítve, tehát ikresítve egy reszt, vagy rantassal
2020. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A DM-ben lehat kapni különböző főzőkrémeket: zab, rizs, kókusz. Ezekkel ki lehet váltani a tejfölt. A kókusz 500 Ft, a másik kettő 400 és 500 között van. Szóval nem annyira olcsók, de ha nincs más akkor jók. Vagy van a dr. Oetker-nek vegán főzőkréme, azt viszont nem lehet mindenhol kapni, de nem tudom mennyibe kerül.

Egyébként meg vannak laktózmentes tejfölök is, azok is problémát okoznak?

2020. aug. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos a laktózmentes dolgok is tüneteket okoznak.
2020. aug. 12. 13:46
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Vannak növényi tejek, tejszínek. Nem igazán értem a "nem ízlenek" dolgot, belefőzve egy kajába semmi nem érződik belőlük...

De a zöldséggel magával is lehet sűríteni, van rántás, stb.

2020. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam többféle növényi tejet belefőzve, és nem ízlik. Ezt nem tudom megmagyarázni, így érzem.

Próbáltam például zöldbabbal krumplit főzni, aztán szétnyomva azzal sűrítettem. Végül is nem volt rossz.

Gondoltam, akinek ilyen problémája van régebben, kikísérletezett pár dolgot.

2020. aug. 12. 13:58
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Ez tök fura. Most már én is növényi tejeket használok a konyhában, de régen pl örömmel megettem a tehéntejes főzeléket úgy, hogy konkrétan(!) hánytam a tej szagától/ízétől mindig is, és a leggyűlöltebb élelmiszer számomra... :DD

De a főzés teljesen elviszi ezeknek az ízét szerintem. Főleg fura hogy a rizstejet is említed, pedig az kvázi ízetlen magában.

Én próbálkoznék más márkával, az ilyen növénytejek között ég és föld tud lenni a különbség gyártó alapján...

2020. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

6!


A rizstejnek rizs izé van. A vele készült eltelnie enyhe rizs ízű lesz. Így van ez minden más növényi tejjel is

2020. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Melyiket próbáltad?


(Sajnos én szerettem a tehéntejet, úgy fél évvel ezelőtt kezdődtek a problémák.)

2020. aug. 12. 14:09
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Most az elmúlt napokban mi pl. Aldis rizstejjel gyártottunk gyümölcsturmixokat, annak alig volt íze így elkészítve.
2020. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Akkor használod nyersen és főzve is?
2020. aug. 12. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!