Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy tanuljak meg gyorsan főzni?

Hogy tanuljak meg gyorsan főzni?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy kb egy hónapja költöztünk oda az anyósékhoz. Mivel csináljuk a házunkat. Még pár hónapig ott leszünk. Tőlük egyszerübb a bejárás a munkahelyre.

A lényeg az hogy nagyon mondogatják hogy ideje lenne föznöm. Mivel én még suliba jártam így mondta anyum hogy a tanulásra koncentráljak és ne a főzésre. Így nem tudok főzni. Amikor haza megyünk hozzájuk akkor be szoktam segíteni neki.

Na de anyósnál más a helyzet. Tudja hogy nem tudok főzni. Kérdeztem tőle hogy oda állhatnék e mellé nézni hogy csinálja. Azt mondta hogy nem. Oké. Amikor felhozok valami kaját amit meg tudnék csinálni egyből húza a száját. Ha porossat akkarok csinálni mint pl spagettit akkor egyből leszólja hogy ő azt por nélkül is megtudja csinálni. Bármit említettem nem volt jó. Volt mikor ki vette a húst, de nem mondta mit akar belőle, csak másnap tudtam meg hogy rántott húst akar csinálni. Mondom miért nem mondta hogy azt akarja meg csináltam volna. Erre közli hogy itt több féle lesz meg nem mindegy melyik hús milyen.

A másik hogy elöttük nagyon nem is akarok probálkozni. Főleg após előtt nem, mivel ő bele kött mindenbe. Az nem meg oldás hogy külön főzek mert amikor szeretnék akkor anyósomnak mindig akkor kell. Vagy a hütő teli van kajával és nem lehet be pakolni.

Közben meg csesztetnek.

Főleg hogy amit anyumnál meg tanultam nekik nem tetszik.

Vagy a másik sütni jobban szeretek de a sütő része nem jó.

Bocsi ha össze vissza írtam kicsit ideges vagyok


2020. aug. 3. 20:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Már beszélt vele erről nem is egszer, de semmi haszna nem volt
2020. aug. 3. 22:09
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnálom a helyzeted. Tényleg nem nagyon tudsz mit tenni csak várni amíg elkészül a házatok. Így hogy bármit csinálsz rossz így nem nagyon van helyed mozogni abban a házban
2020. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ne főzz náluk. Majd főzöl otthon.
2020. aug. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez a két dudás egy csárdában esete.

Anyósod a ház asszonya, semmi esetre sem akarja átadni a stafétabotot. Minél jobban fogsz próbálkozni, annál jobban fog utálni.

Sajnálom.

2020. aug. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

Menj el főző tanfolyamra. Úgy nem kell az ő konyhája. Majd mikor meg mennek hozzátok csak les, hogy te milyen finomat tudsz.

Amúgy meg tipikus anyós. Ha engedné még a végén nem tudna ezzel csesztetni

2020. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Találd ki, hogy X ételt meg akarod csinálni. Legyen mondjuk csirkepaprikás.

Írd be a Googlebe, hogy 'csirkepaprikás recept'

Olvass el nem egy, nem kettő, hanem egy rakás receptet. Nézd meg a videókat is ha vannak olyanok. Nézd meg a fázisfotókat.

Azért kell több receptet elolvasni, hogy kialakuljon az elmédben a csirkepaprikás koncepciója. Hogy mi az amit mindig raknak bele, mi az a lépés, amit minden alkalommal megcsinálnak.

Ezek után válassz egy, szimpi receptet, és álj neki a lépéseknek egyesével.

Ha após beleszól, csak mondj ennyit ' köszönöm apuka! Akkor meg is tetszik mutatni?' amúgy meg ne is figyelj oda ha kárálnak.

2020. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!