Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi húst kell venni egy...

Mennyi húst kell venni egy kb. 20 fős bográcsozáshoz?

Figyelt kérdés
Kb. húszan leszünk és csirkepörköltet főzünk bográcsban. Hány kiló húst kell vennünk hozzá? Vegyesen leszünk fiatalok és idősebbek.

2020. jún. 23. 17:22
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez nem egy nagy költségvetésű céges buli, vagy családi parti, hanem egy végzős bankett. Abból a kevés osztálypénzből kell gazdálkodnunk amink van, és sajnos csak ennyire futja belőle. 10 fő (az osztály tagjai) fizeti kb. 22 ember ételeit/italait. Senki nem az miatt megy egy bankettre, én úgy gondolom, hogy mit lehet enni.
2020. jún. 27. 08:20
 32/46 anonim ***** válasza:
35%

Mi lenne, kérdező, ha egyszerűen megkérdeznéd az osztálytársaidat, hogy mennyit szeretnének enni a csirkepörköltből? Gondolom vagytok olyan jó baráti viszonyban. Én nem csinálnék belőle ügyet, ha egy barátom, barátnőm rámdobna egy e-mailt, vagy írna Messengeren, hogy te, figyelj, kb. mennyi húst meg kenyeret ennél, azért kérdezem, hogy tudjam, mennyit kell venni belőle? Tudom, hogy mindenki más-más mennyiséget eszik, ezért kérdezem, akkor aszerint vásárolok. Nem akarom, hogy egy csomó megmaradjon, meg azt se, hogy ne legyen elég.

Nincs ebben semmi. És akkor mindenki megírja, hogy mennyit kajálna.

10 fő az osztály, nem tudom a többiek kik, a tanárok? Tőlük azért nem illik ilyet kérdezni, de az osztálytársaidnál nyugodtan rákérdezhetsz.

Főleg, hogy fiatalon pörög ezerrel az anyagcsere, tehát könnyen lehet, hogy valaki zabál, mint egy ló, mégis vékony. Főleg, hogy a fiúk még fejlődésben vannak, meg mozognak, sportolnak is általában a fiúk-lányok fiatalon.

2020. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Béla211 ***** válasza:
100%
Jó a csirke azt is meglehet csinálni finoman. Csak arra figyeljetek hogy nagyon kevés vizet adjotok hozzá mert ha bolti csirkével csináljátok az rengeteg vizet képes kidopni és akkor híg lesz a pörkölt és nem lesz se íze se bűze.
2020. jún. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
49%

Ha pedig annyira kevés a pénz, akkor azt is tedd hozzá, ha írsz nekik, hogy azt kalkulálják bele, hogy ennyi meg ennyi pénz jut per fő.

Vagy ha inkább azt szeretnétek, hogy legyen eszem-iszom, és az osztálytársaid anyagi helyzete olyan, hogy simán megengedhetik, hogy adjanak bele még pénzt a buliba, akkor ezt is megírhatod nekik, hogy az osztálypénz csak erre meg arra elég, vagy beérik egy szerényebb bulival vagy még x összeget (mondjuk egy ezerötöt, kétezret) adjanak bele, és akkor lesz bőven mindenből.

2020. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy nem túl jó ötlet pörköltet főzni bográcsban. Mert hamar odakaphat. A tűz hol nagy lánggal ég, hol nem annyira naggyal. Ehhez nagyon sok tapasztalat kell, hogy bográcsban jó kaját főzzön valaki. Mi is bográcsoztunk jó néhányszor, én még akkor gyerek voltam, nem én kezeltem a tüzet, de annyira nem szerettem, mert mindig füstszagú lettel. Rengeteg füsttel is jár, csípi a szemet vagy simán csak zavaró a füstszag. Átveszi a ruha, a haj. Ha mindenképp bográcsozni szeretnétek, inkább valamilyen levest kéne főzni, ami garantáltan nem ég oda. Vagy csak szalonnát, kolbászt sütni, amit a tűz fölé kell csak tartani.
2020. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Vagy paprikás krumplit, ha hosszú lével van csinálva, az sem ég oda. Kolbásszal.
2020. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
49%
Inkább rendes tűzhelyen kéne megcsinálni azt a csirkepörköltet.
2020. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

35: A pörkölt sem ég oda, csak érteni kell hozzá.

Attól, hogy te nem tudsz bográcsban főzni, más még tudhat. ;)

2020. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Bogrács alá tudni kell tüzelni is, nemcsak főzni!

Vastagabb fával, ami lassan ég, inkább parázslik, és először inkább csak az egyik végét szoktuk bele a lángok közé tenni, és ahogy ég le, fokozatosan toljuk befelé a fa többi részét is.

És ha mégis nagy lenne a láng, azért szokták a bográcsot láncra fűzni!!! hogy gyorsan lehet rajta emelni, így a nagy láng kevésbé éri a bogrács alját!!!

2020. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
50%

5-ös vagyok, árkalkuláció:


"Kb. 3 kg csontos melle, 3 kg comb, 3 kg szárny, 1 kg nyaka-lába együtt = 10 kg.


Max. 3-4 kg krumpli-köret hozzá és kenyér, uborka, vagy káposzta-saláta. Tökéletes, de nem lesz olcsó."


- csontos melle 3 x 500 = 1500

- combja 3 x 400 = 1200

- szárny 3 x 300 = 900

- láb-nyak 1 x 200 = 200


A húsra 4, max. 5000 ezer Ft, de akkor már abba belefér kb. 1/2 kg. máj is!!!

4 kg újkrumpli kb. 1500, kenyér, uborka, minőségtől függ, de ha ezekre mindösszesen elköltesz másik 5000 ft-ot, akkor összesen 10000,- Ft, vagyis fejenként 1000 Ft-ot kell bedobni a kajára, + a pia!!!

2020. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!