Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi húst kell venni egy...

Mennyi húst kell venni egy kb. 20 fős bográcsozáshoz?

Figyelt kérdés
Kb. húszan leszünk és csirkepörköltet főzünk bográcsban. Hány kiló húst kell vennünk hozzá? Vegyesen leszünk fiatalok és idősebbek.

2020. jún. 23. 17:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
94%

Ha már kalória: egy karácsonyi dokumentumfilmben megnéztek egy átlag (nem magyar, hanem brit, de ez vlsz nem releváns) családot, hogy mennyi kalóriát vittek be az ünnepnapokon, hát még a gyerekek is vagy hatezret. Nem olyan nehéz összehozni. Persze nem akarok senkit erre buzdítani, de ebből nem érdemes kiindulni.

Én 6 főre szoktam főzni (3 felnőtt, 3 gyerek), 1,5 - max 2 kiló csont nélküli húsból, van hogy bevágják az egészet egyetlen étkezésre, van hogy csak a fele fogy el, de a délután során aztán mindig elcsipegetik, másnapra nem marad semmi.

2020. jún. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
29%

Semennyit nem "kell".

Azt tit tudjátok, hogy milyen töménységben, mennyiségben szerettek húst enni, meg egyáltalán mennyi ételt esztek meg egyszerre.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
45%

CSak egy dolgot tennék hozzá:

TEJFÖLT EL NE FELEJTSETEK VENNI.


A csirkepöri nálunk kizárólag tejföllel az igazi, még ha utólag, tálalásnál adjuk hozzá. Sőt, továbbmegyek, én tuti bevállalnám, még ennyi főre is, hogy galuskát szaggassak hozzá. Mindenképp megérné, mind a tíz ujjukat megnyalnák hozzá!

Gyors fejszámolással: 3 kg liszt + 9 tojás

2020. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
53%
Ne főzd bele a galuskát, esetleg csak külön, mi van, ha a csapatból valakinek pl. tojás-allergiája van, vagy éppen glutén-érzékeny... 20 fő között előfordulhat bármi, de nem kérdezhetsz meg mindenkit külön-külön. Ha főzöl nokedlit, akkor azt külön vízben főzd ki, akinek az kell, majd szed. Akinek krumpli kell, majd azt szed...
2020. jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
54%
Egy szóval nem írtam, hogy főzze bele, jesszus, még nem is hallottam soha, hogy bárki belefőzte volna.
2020. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
54%

#24

Nem mondod komolyan, hogy te belefőzöd a nokedlit a csirkepörköltbe!

Hány liter vízben kell úsznia annak a csirkének, hogy még a nokedlit is bele lehessen főzni?

Ha meg nem teszed, másról miért feltételezel ilyen hülyeséget?

2020. jún. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
76%
Kenyér lesz mellé! :) Ne veszekedjetek.
2020. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
19%

"...én tuti bevállalnám, még ennyi főre is, hogy galuskát szaggassak hozzá."


Lehet, hogy rosszul értelmeztem, de nekem ez így jött le, hogy bele akarja főzetni.

Nem, én sem szoktam belefőzni a nokedlit, de nálunk azt úgy mondjuk, hogy mellé!!! :)) Csak egy kis félre-értelmezés. Akkor minden oké!

2020. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
83%
Rosszul értelmezted, nem "bele", hanem "hozzá"
2020. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
53%

15 kgot vennék. Isznak, erre szednek ujra.. Ha megmarad mehet a fagyasztóba.

De ez olyan fura nekem. Ha màr hívok vendégeket akkor normálisan csinàlom. Pl nem csirkepöri kenyérrel. Hanem valami fogósabbat, ízesebbet körettel és kenyérrel. Pl marhapöri, pacal vagy legalàbb disznó, kakas, vagy harcsapaprikàs. Persze ez ízlés kérdése is. Mellé főtt krumpli alap, kenyér alap. Ubisali, és legalàbb egy fajta savanyúsàg alap.

2020. jún. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!