Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás reggelik?

Diétás reggelik?

Figyelt kérdés
Tudtok nekem olyan (egyszerű) diétás reggeliket irni amiben lehetőleg van tojás és zoldseg/gyümölcsök? Eddig tükörtojásos pirítóst ettem (teljes kiörlésű kenyérrel) sajttal és majonézzel. Elvileg ez se nagyon egészségtelen de en valami mást keresek amit még lehetőleg nem próbáltam és izleni fog

2020. jún. 18. 00:26
 1/6 anonim válasza:
95%

Hát a majonéz meg minden szósz nem éppen diétásak... Azok a legláthatatlanabb kalóriabombák. A tojás amúgy jó reggeli de a magas koleszterin miatt nem ajánlott minden nap fogyasztani, te is próbálj más forrásból is proteint bevinni.


Én pl amiket reggelizni szoktam az:


- Rántotta zöldségekkel

- 1 zsömle vagy 1 szelet magos kenyér avokádóval és tükörtojással, zöldségekkel

- Saját készítésű gyümölcsös túrókrém (túró, gyümölcsök, citromhéj, egy kis méz vagy cukor és még kis tej vagy joghurt hozzákeverésével krémesre mixelem)

- Banánpalacsinta

- Abonett kakaóval, én általában inkább csokis protein shakekel eszem

- Banános zabkeksz

- Protein shake gyümölcsökkel összeturmixolva

- Chia mag pudding gyümölcsökkel

- Zabkása (nem bolti általában, 100 féle módon meg lehet csinálni és 3 perc)

2020. jún. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ez így egyáltalán nem diétás, de kis változtatással igen. A tojást bármilyen formájában eheted, de a sajt majonéz teljesen felesleges, egyél hozzá zöldségeket. A pirítósra tehetsz sajtot, csirkemell sonkát, ehhez is zöldségek. Zabkása gyümölcsökkel.
2020. jún. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

En szinte minden nap tojasosat reggelizek, vagy gyumolcsot joghurtal es magvakkal. Ezek a kedvenceim:


Tojasosak:

1. Zoldseges omlett

Akar lehet sonkas-sajtos omlett is. En szoktam bele tenni paprikat, paradicsomot, hagymat. Megpiritom oket kicsit, utana elkesziten az omlettet, kozben belerakom a zoldsegeket es osszesutom.


2. Fott tojas es avokado piritoson, friss zoldsegekkel

Avokado kremet szoktam kesziteni, nagyon jol passzol a tojashoz, de csak sima szeletelt avokado is jo. Tegyel ra sot es borsot, intenzivebb ize lesz. Teljes kiorlesu kenyerre teszem, ra a szeletelt fott tojas, melle izles szerint paradicsom/paprika.


3. Buggyantott tojas

Azt hiszem ez a poached egg megfeleloje, ugyanugy kell fozni mint a fott tojast csak hej nelkul, keress ra, par perc az egesz. Az a lenyege hogy szepen kibuggyan a sargaja es folyik, en ezt szeretem nagy adag salata tetejere tenni es ezzel valtom ki az ontetet. Neha rakok bele csirket is ha ebedre keszitem, es sajtot a tetejere.

Ezt is szeretem piritosra is tenni.


4. Ham&eggs

Sima tukor tojasok, sonkaval sutve, melle paprika, paradicsom, uborka.


5. Tojaskrem

Fozok 2 tojast kemenyre, villaval osszetorom oket egy talban. Teszek hozza sok salata levelet kicsire tepkedve, kis tejfolt, majonezt, es egy-ket csepp mustart csak, plussz so es bors. Osszekeveren, mehet piritosra vagy salatara is.


Gyumolcsosok:


1. Joghurttal

Izles szerint gyumolcsok, nekem ez foleg afonya, eper, nektarin, mango kis cukormentes granolaval, joghurttal. Teszek bele diot, mogyorot, tokmagot, kesudiot is neha.


2. Nagy kedvencem:

Teljes kiorlesu piritosra kenek mogyorovajat, arra banan. Imadom! Neha eper lekvart rakok ra, hazit.


3. Sovany turo gyumolcsokkel, neha fahejat is teszek bele.


4. Ha nem vagyok tul ehes akkor csak csinalok egy gyumolcs turmixot, es ebedre eszek egy laktatobb zoldseges kajat.


Remelem valami elnyeri a tetszesed!:)

2020. jún. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) elég jól hangzanak aeírt receptek szóval egy párat biztos ki fogok próbálni.
2020. jún. 18. 02:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen diéta? Vagy fogyókórásra gondolsz?
2020. jún. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majonézt csinálhatsz csicseriborsóból .
2020. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!