Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van elektromos főzőlapotok,...

Van elektromos főzőlapotok, elektromos edényetek vagy grilletek? Mert

Figyelt kérdés

Olyan helyre fogok költözni ahol nincs konyha egyelőre.

Arra gondoltam ilyet kellene vennem de nem tudom milyenek ezek, sose hasznàltam ezelőtt.

Szerintetek sok àramot fogyasztanak ezek?

És jól hasznàlhatók?


2020. máj. 29. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk sincs konyha, van slow cooker-unk, egg cooker-unk, elektromos kis grillunk es fozolapunk is, nagyon jok! Nagyjabol mindent el tudok kesziteni bennuk amit szeretnek. Slow cooker ertelem szeruen eleg lassu, egy ismerosomnek van eleg gyors elektromos cooker-je, az dragabb viszont nagyon gyors, nem kell masfel orat varni a rizsre. Mi csak lakbert fizetunk rezsit nem, igy nem tudom pontosan mennyit fogyaszt, probalj meg rakeresni hatha valahol irnak rola valami hasznosat. Jonak biztos hogy jo, teljesen jol elvagyok veluk konyha nelkul.
2020. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sok áramot fogyasztanak. Minden ilyen berendezésen van adatlap a teljesitményfelvételröl. Rajtad mulik, hogy mit találsz megfelelönek!
2020. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Huu de jó. Köszi a vàlaszt. Neked milyen màrkàd van? Vagy màrkàs egyàtalàn? A lassú főzőt ismerem csak.
2020. máj. 29. 21:46
 4/13 A kérdező kommentje:
Neked is köszi kettes. Valami irànyt tudnàl mondani? Fogalmam sincs mennyi a kevés vagy a sok
2020. máj. 29. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Indukciós rezsóm van

Mindenem árammal megy, bojler, fűtés, főzés, mosógép, szárító, mosogatógép, sütő


Havi 450-480 W

A főzőlap fogyasztja a legkevesebbet, pláne, hogy indukciós és annak a legkisebb az energiavesztesége

2020. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi 5ös.

Olvastam róla hogy az indukciós jobb mint a keràmia, de ha jól tudom, azon nem lehet minden fajta edényt hasznàlni(?)

2020. máj. 29. 22:20
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Acélt és vasat lehet

Tesco go cook és az ikea edényei olcsók és jók is rá

2020. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Laktam olyan lakásban, ahol csak 1 db micro volt az egész konyha, tulajdonképpen elvoltam vele, de az azért nagyon nem az igazi.

Elektromos főzőlapon gyönyörűen lehet sütni, főzni, hasonló a gáztűzhelyhez, csak nem lehet annyira precízen beállítani.

Használtam egy időben TV shop-os, Hot-pan nevű elektromos serpenyőt is, abban is rengeteg mindent meg tudtam csinálni, de azt is először ki kellett ismerni, mert eleinte nem volt nagy öröm.

Szóval jók ezek a készülékek, csak ne add fel az első szénné égetett tükörtojás után! :)

2020. máj. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem indukciós főzőlapom van, két "tűz"helyes. Eddig gázost használtam, így nehéz volt ráállni. Szerintem fantasztikus, egyetlen hátránya, hogy külön edényeket kell venni, ami rátehető, de már erre is kitaláltak valami fémkorongot, hogy ha alárakod bármilyen tálnak/lábasnak, akkor használható indukciós panelen.


Nagyon gyorsan felmelegszik a kívánt hőfokra, pl. vízforralás sokkal gyorsabb mint a gázon. Így vigyázni kell, ne hogy leégjen valami, ki kell tapasztalni melyik fokozat mihez való.

2020. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Direkt elmentettem a kérdést pár napja, hogy tudjak rá válaszolni.


Én most ruháztam be egy slow cookerre, ma próbáltam ki először. Nagyon finom étel készült benne, de sokkal sokkal lassabban mint egy sima tűzhelyen. (Egy tejberizs 3 óra alatt készült el.) Szóval ez egy külön életforma, előre kell tervezni :)

Ha slow cookert veszel, szerintem mindenképpen időzítőset válassz, az kikapcsol magától. Így főhet a másnapi kaja éjjel, vagy amíg dolgozol.


Van egy összecsukható grillem (olyan mint egy melegszendvics sütő), azt nem szeretem, mert nagy, (tárolási probléma) nem melegszik fel normálisan, és nehéz takarítani (a sütő felület nem kivehető). Ha ilyen grill félét választassz, javaslom kivehető laposat vegyél. Ennek az előnye az, hogy viszonylag gyors, főleg egy slow cookerhez képest ugye :)


Persze a klasszikusokról sem szabad elfeledkezni, elektromos kávéfőző és vízforraló. Legalább az egyiket nagyon tudom ajánlani.


Ha abszolút semmi nincsen, de helyed+edényeid vannak, lehet érdemes beruházni egy gáztűzhelyre. Használtan egész olcsón kaphatók, (kijön annyiból mint a sok elektromos kütyü) és palackos gázzal bárhol használható.


Majd beszámolsz a végleges döntésekről? :)

2020. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!