Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A bolti pizzát miért alacsony...

A bolti pizzát miért alacsony hőfokon javasolt sütni?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a pizzát minél magasabb hőfokon kell sütni.


Ezzel szemben a bolti pizzákon látom, hogy 200-220 fok körüli hőmérsékletet szoktak javasolni alsó-felső sütésnél és ennél is kevesebbet, 160-180 fokot légkeverésnél.


Mi ennek a drasztikus elvi eltérésnek az oka? A legtöbb ma kapható sütő úgy tudom, hogy 250 fokon simán képes üzemelni, tehát gondolom nem az van, hogy az átlaghoz igazították a gyári értékeket.



#pizza, sütés, oetker, sütő, hőfok
2020. máj. 29. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A pizzát fagyasztva teszed a sütőbe. Nem sülne át magas hőmérsékleten, kívül megégne, belül meg nyers lenne,
2020. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Logikus lenne, de a bökkenő az, hogy előmelegített pizzalapot (mármint, amit én csináltam) ugyanúgy fagyasztóból szoktam elővenni és nincs gond a pizzával, pedig azt maximumon sütöm. A gyári pizzáknál is szokták javasolni a sütő előmelegítését, addigra bőven melegszik annyit, hogy ne legyen félig nyers, bár bevallom, még nem próbáltam ki.
2020. máj. 29. 21:58
 3/15 A kérdező kommentje:
*elősütött
2020. máj. 29. 21:59
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
A 200-220 fok nem alacsony hőmérséklet, hanem magas!
2020. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

4, pizzának alacsony


Kérdező, szard le! Az én sütőm 230•C-t tud és így is 30 percig kell sütni a 300g-os fagyasztott pizzát, pedig előmelegítem és 190•C meg 10-12 perc van a papírjára írva

2020. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy optimalizálják a tészta és a feltétek összetevőit, hogy azon a hőmérsékleten, amit az átlagos háztartási sütők többsége produkálni bír, egy pizza jól megsüljön.

Hiába adnak olyan pizzát, amit a recept szerint 500 C fokon kell megsütni, mert nincs otthon olyan sütőd.

2020. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Ja, szard le.

Nálam úgy történik, hogy eleve kiolvasztom a z abc-ben vett pizzát, a gázsütőmet előmelegítem 200 C° (alul levő mérő 200-at mutat) ezzel egyidőben benne melegszik egy tepsi amihez van rács (penny árulja 2500Ft) A pizzát ráteszem a betétrácsra, és amikor 200 fölött van, berakom 10 percre, a sütő közepén lévő már forró tepsibe. De van, hogy elfelejtem és felcsapja 300 fokig :) amikor beteszem. kb 10 percnél kiveszem és megeszem.


A bóti pizza direkt ehhez a homemade 200-300 fokhoz van készítve, a pizzériában 400 fokba dobják a friss tésztát pár percre - ez otthon nem lehetséges.

2020. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert azoknak egészen más az összetétele, és a feldolgozása, mint egy hagyományos kemencés pizzának. Ennek az az oka, hogy az otthoni sütők többsége 220-240 foknál nem tud többet, szóval mire átsül benne egy hagyományos pizza, olyan lesz mint a beton.


Viszont az ezeknél a mirelit pizzáknál is érvényes, hogy minél lassabban sütöd, annál szárazabbak lesznek. Lehet a gyártó így tudja biztosítani, hogy ropogós legyen a tészta (ami mondjuk pont szembemegy a rendes pizza puhaságával, de ugye kinek mi).

2020. máj. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme nem lenne olyan mirelit pizzát piacra dobni, amit 300 fok felett kell sütni, mert az otthoni sütők 220-240 foknál nem tudnak többet.
2020. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
7-es vagyok. Nekem szerencsére sohasem ropogós. Ki kell engedni, megtunkolni pluszban amivel tetszik, végül meglocsolni imitt-amott egy kis olívaolajjal és betolni a 200+-os sütőbe 8-9 percig, majd elzárni. De én csak normális gázsütőben tudok sütni, olyanban aminek az alján van egy hőmérő. Hőmérő nélkül neki se kezdjen senki pizzát sütni. A legjobb szerintem a penny-s fehérdobozos, abból is a margarita, csak azt otthon még be kell fejezni de teljesen oké tésztailag és nem is drága.
2020. máj. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!