Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnap vettem csirke combot...

Vasárnap vettem csirke combot és eddig a hűtőben tároltam ma még meg lehet főzni/sütni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, de ha kibontod, és büdös, akkor felejtsd el.
2020. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs csomagolásban
2020. máj. 26. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2020. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy előtte mennyi időt töltött a hűtőpultban...


Van rajta valamilyen lejárat? Vagy hentestől vetted a "piacon"?


Ha van a csomagoláson lejárati idő, és a boltból egyből hazavitted és hűtőbe tetted, és még a lejárati időn belül vagy, akkor még teljesen jó.


Ha tegnap lejárt, valószínűleg akkor is jó még ma. Ha egy hete lejárt, akkor nem.


Ha gyanús, akkor ne főzd meg, ne edd meg, esetleg ha van valami kutyád-macskád, neki megfőzheted. Te viszont valószínűleg nem tudnál jóízűt enni belőle, akkor is furcsa ízt éreznél, ha amúgy semmi baja.


Ha mindenképp rá vagy szorulva, akkor egy kis darabot tegyél egy kis forró vízbe, főzd egy kicsit, ha rossz a hús, akkor a magasabb hőmérsékleten sokkal erősebb lesz a szaga, könnyebb lesz eldöntened.


Ha mindenképp nagyon rá vagy szorulva, akkor marad a dögfőzéses módszer, felforralod sokáig, lehűtöd, megint felforralod, megint lehűtöd, és ezt eljátszod néhányszor. A mikrobiológiában ezt a sterilizálást hívják tindálozásnak. Nem véd viszont a baktérium- és gombatoxinoktól, amik idő közben belekerültek. Az élő mikroorganizmusokat elölöd nagy biztonsággal, de akkor is. A fogyasztása így is necces.

2020. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen hentes pultban vettem

Nem érzek rajta fura szagot csak picit ragad a bőr rajta

2020. máj. 26. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán!
2020. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!