Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb 8-10 ezer forint egy...

Kb 8-10 ezer forint egy bevásárlás. Reális?

Figyelt kérdés

Ma 8500 forintot hagytam a boltba. Vettem: 1,8 kg hátsó csülköt, 0,9 kg csirkemellet, 1 db kacsafarhátat, 2 kg burgonyát, 1 kg sárgarépát, 1 cs. leveszöldséget, negyed kg tésztát, kenyeret, pudingot és gyümölcslevet.

Ebből lesz sült csülök, illatos omlós csirke, burgonya pürével és kacsafarhát lebbencs leves.

Ezt fogja enni 3 felnőtt és 2 gyerek, 2 napig. Ami kimarad és kell: vaj, hagyma, liszt, fűszerek. Ezért írtam, hogy kb 8-10 ezer lenne per 2 nap. (Bele számolva, hogy nem minden nap eszünk húst, de van amikor drágább húst mint a csülök, tehát ez átlag) Ez reális?


2020. máj. 13. 17:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

Azt írtad, hogy az _aznapra_ vásárlás kerül 10 rugóba!

most meg jössz a kávéval, meg vajjal, macskaeledellel...

2020. máj. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Teljesen reális.

Spórolni szeretnél egyébként, azért írtad ki a kérdés?

Mert én úgy csináltam a legsikeresebben, (bár úgy sok idő volt, mire meglett a lista) hogy egy adagra számoltam ki, mennyibe kerül egy étel. Megdöbbentő volt!


Tehát az a lényeg, hogy pl. kiszámolod, a sült csülökből hány adag lett, és mennyibe került összesen ez az étel. Majd visszaosztod. Mondjuk írtad, hogy 2000 ft volt a csülök, nem tudom, krumplit sütöttél/főztél hozzá, az 600 Ft, fűszerek/olaj/egyebekre én átlag 100 ft-ot számolok. Tehát ez a kaja 2700 ft volt. Mondjuk ettetek belőle 5 adagot(?) Vagyis 550 Ft/adag.

Meg fogsz döbbenni, ugyanis én így jöttem rá, hogy a csontos, bőrös húsok a legdrágábbak, ugyanis a felét kvázi kidobod. Ugyanez igaz a túrós csuszára is, mire a tejfölt, túrót megveszed, plusz a szalonna, egy méregdrága kaja lesz belőle.


Egyébként nagyon nehéz spórolni, valamint többtényezős a dolog, mert mi van, ha nincs idő/lehetőség főzni, nem tud az ember több helyre elmenni bevásárolni, elromlik hűtő/mikro/tűzhely... Sőt, most, hogy tűzhely vásárlás előtt állok, elgondolkodtam, hogy a főzéshez szükséges eszközöket soha nem számoljuk a főzési költséghez. Vajon ha nem vennénk, semmilyen eszközt, annak az árából meddig lehetne rendelni a kaját???

2020. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!