Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Havi 80 ezer forint sok vagy...

Havi 80 ezer forint sok vagy kevés kajára illetve innivalóra egy főre?

Figyelt kérdés
Leugrottam a pennyibe vettem kaját innivalót pár tisztítószert és ott hagytam 22 ezret. Olyan helyen élek ahol főzni nem tudok magamra, illetve eléggé kicsi a hűtőm is, ebből kifolyólag olyan élelmiszereket kell vásárolnom amik tovább elállnak. Tudnátok tanácsokat adni, hogy mit érdemes vásárolni?

2019. jún. 22. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hárman vagyunk, kicsi itt is a lakás, a hűtő, de nem költök ennyit.
2019. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Főzni miért nem tudsz? 5k-ért már kapsz egy egyszerű egylapos rezsót. Levesek,főzelékek, egyszerű tészta és csirkeételek pillanatok alatt elkészülnek.

Még rendelgetni is lehet ennyi pénzből, felénk 1200ft-ért (szállítással) teljesen korrekt kaját kapsz. És úgy is 40 alatt vagy, másik negyvenből csak reggeli és vacsora kell.

2019. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amire szükségem van azt megveszem, kaján nem szeretnék spórolni. Őszintén szólva nagyon időm se lenne főzni, most sokat dolgozok.
2019. jún. 22. 21:34
 4/12 anonim válasza:
91%
Havi 80 ezer Ft egy főre nagyon sok.
2019. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem tűnik olyan soknak ezért is kérdezem, elmentem fagyizni Fertődön aztán 280 Ft egy gombóc fagyi. Azért vannak itt árak.
2019. jún. 22. 21:43
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Akkor meg mit kérdezősködsz?
2019. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mert más véleménye is érdekel, és talán kapok még több hasznos tanácsot, hogy mi az amit érdemes lenne vásárolnom, az én helyzetemben.
2019. jún. 22. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha ennyi akkor ennyi. Lehet költeni többet és kevesebbet is. Nekem kicsit kevesebb volt mikor egyedül éltem, az ebédet általában rendelem (1000 Ft), befigyelt néha pizza, gyros is. Főzni főleg hétvégén főztem néhányat, egyszerűbbeket pár napra. Egy főre nekem nagyon nem érte meg a konyhában ácsorogni, pláne nem 4 napig enni egy paprikáskrumplit.


Most családdal, pici baba mellett is rendelgetünk, de már azért többet főzünk, kevesebbre jön ki így/fő. Én azt javaslom inkább egyél menzás kaját változatosabban, mint ilyen félkész mirelit vackokat.

2019. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Ahhoz képest, hogy mi 4 emberre (2 felnőtt,2 kamasz) költünk ennyit kajára, szerintem baromi sok.

Normális háztartást vezetünk, sőt fagyizni is szoktunk.:)

Hozzáteszem, nem vagyunk csórók, általában egy héten 4-5-ször főzünk.

2019. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha ne főzöl otthon, akkor nem sok, mert mint említetted, nemcsak a kaja van benne, hanem a tisztítószerek is.

Eszméletlenül felmentek az árak, persze lehet spórolni, de nem a végtelenségig. Ha húst és zöldségeket, gyümölcsöt is veszel, egyből megdobja a költséget, márpedig ezek alap dolgok az egészséghez.


Persze lehet krumplin és tésztán is élni, de ha nem vagy nagyon rászorulva, azért figyelj arra, miket viszel be a szervezetedbe.

2019. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!