Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb 8-10 ezer forint egy...

Kb 8-10 ezer forint egy bevásárlás. Reális?

Figyelt kérdés

Ma 8500 forintot hagytam a boltba. Vettem: 1,8 kg hátsó csülköt, 0,9 kg csirkemellet, 1 db kacsafarhátat, 2 kg burgonyát, 1 kg sárgarépát, 1 cs. leveszöldséget, negyed kg tésztát, kenyeret, pudingot és gyümölcslevet.

Ebből lesz sült csülök, illatos omlós csirke, burgonya pürével és kacsafarhát lebbencs leves.

Ezt fogja enni 3 felnőtt és 2 gyerek, 2 napig. Ami kimarad és kell: vaj, hagyma, liszt, fűszerek. Ezért írtam, hogy kb 8-10 ezer lenne per 2 nap. (Bele számolva, hogy nem minden nap eszünk húst, de van amikor drágább húst mint a csülök, tehát ez átlag) Ez reális?


2020. máj. 13. 17:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
87%
Igen reális. Sajnos nagyon felment a hús ára mostanában
2020. máj. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen, van, hogy több is.
2020. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

A puding és a gyümölcslé kivételével összeadtam az általam ismert árakon (tesco, lidl, stb.)

2.000

1.500

200

600

300

400

300

400


Ez 5.700 ft.


Ha ezt leosztod 8 adagra (vegyük a két gyereket egy felnőttnek), akkor kb. 700 Ft.

Két teljesértékű, húsos fogás, körettel - szerintem ez egyáltalán nem vészes.


Ha spórolni kell, akkor a puding és gy.lé ki is maradhat. Amúgy sokkal olcsóbb, ha otthon csinálja az ember a pudingot.

2020. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az auchanba szoktam vásárolni, az van közel. De nem vettem mást, 2005 ft volt a csülök, a csirkemell 1189 ft, a tészta majd 300 ft, a sárgarépa is 300, a leveszöldség 600 😔, a kenyér 269, a kacsa 200, a puding majd 400 (4es monte), a kicsi 100%os Siót kap, 500 ft, a nagy sió szőlőt iszik, az 300 ft. Vettem még tejfölt, 800 gramm 800 ft, ja és a nagy lányom kapott egy 300 ft-os tiramisu desszertet, a kicsinek vettem egy hipp bébiételt, míg elkészül a vacsora, ez 500 ft volt.

Nem feltétlen spórolás miatt kérdezem, dolgozunk mindketten, férjem ma is este 10ig van, csak kíváncsi voltam, ha havi 100 ezerben szabom meg a kaja pénzt, az kb minden második nap friss főtt ételt takar. Az úgy akkor reális e 3+2 főre?

2020. máj. 13. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen reális, pláne, ha a boltbaN hagytad ezt az összeget, és nem a boltbA.
2020. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
75%
Én hetente, van hogy hetente kétszer hagyok ott 10-15 ezret egy boltban. És sosincs tele a hűtő, pedig gyerekkorom óta neveltek a tudatos vásárlásra valamint arra hogy ne vegyek meg mindent felesleges szart. Borzalom:( Néha sírni tudnék. Hol van akkor az hogy félretegyek, esetleg elmenjünk a párommal kikapcsolódni, vagy gyűjtsünk egy saját otthonra? Hiába keresünk ketten is. Plusz albérlet.. Egy 20 éves lány.
2020. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

#4

Ha 8-10ezer 2 nap, akkor az napi 4-5ezer és ebben láthatóan nincs benne a reggeli, vagy valami gyümölcs.

Tehát inkább 5ezer az, ha nem 6ezer.

De ha 5ezer, akkor is 150ezer egy hónapban, nem 100ezer.

De 4 embernek (én is a kicsiket egynek veszem), akkor a 150ezer nem vészes, ha nem kell spórolni.

2020. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen realis. Mi akkor hagyunk ott ennyit a boltban, amikor csak aznapra veszunk valami egyszeru kajat, maximum egy kilo hust, nasikat es uditot. Ketten vagyunk, aznap elfogy minden, udito kivetelevel. Na, az a nem realis.
2020. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

8: leírnád, hogy két személyre pontosan mit vesztek 8-10 ezerért, ráadásul "egyszerű kaját" amit EGY NAP alatt felesztek...?


Angus / Wagyu marha bélszínt? :)))

2020. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es elkepzelesem sincs. Husbol altalaban mellet vagy tarjat, vagy daraltatunk combbol. A tobbi dolgot talan az dobja meg, hogy semmibol nem sajatmarkasat veszunk de nem is premium markat, tehat a sima alap Lays, Pepsi, Sio, laktozmentes tej ami nem 150 ft hanem 300, ez siman csak izles miatt, mert nekem a laktozmentes jobban izlik kaveba, a sima tej nagyon tejizuve teszi, kevesebb tej eseten is, felvagottbol sonkat veszunk nem parizsit, Mizo, Saga, Kitekat a macskanak, Bords Eve, kapszulas kavet iszunk instant helyett... A sok hulyesegbol osszejon, aztan nezunk otthon, hogy 8000 ft-ot koltottunk es vettunk enni.. hm, mara lesz csirkemell rizzsel, meg esetleg estere / masnap reggelre kenyer sonkaval. Parom rengeteg nasit meg egyebet vesz, joghurtital, harom csomag Mexicorn, ket zacsko csipsz, egy csoki, citromos Gosser, stb.

Szerintem mi joforman nasit eszunk foetelnek, es neha “desszertkent” jol esik valami normalis kaja. Amugy nem vagyunk elhizva es az energiank is rendben van, de azert eleg rohejes tenyleg, ha igy leirja az ember.

2020. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!