Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütés: mennyibe kerül...

Kenyérsütés: mennyibe kerül egy alkalmas gép és kb mennyiért lehet így elkészíteni egy kenyeret?

Figyelt kérdés
Mennyire macerás ez egy férfinak otthon?
2020. ápr. 15. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyszerű. Beledobálod a hozzávalókat (liszt, élesztő, olaj, víz, cukor, só meg amit akarsz) elindítod és szevasz. Annyi, hogy az enyémen bő 3 óra egy kenyér + amíg kihűl. Viszont: nem használom, csak ha valami bográcsolás vagy ilyesmi van. Meg senki se, akit ismerek és van neki. Megvették, kipróbálták, működik, azután ott porosodik. Szóval gondold át.
2020. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kenyeret lehet vele sütni, inkább macerás egy kicsit.

Meg amit én sütök azt megkellene enni egy nap alatt mert eléggé szárad, morzsálódik utána már.

Kb 70 dekás sül ki ezt sokszor nem eszük meg és csak ott romlik meg.

De bármelyiket megveszed ugyan azt tudja, csak a 2 keverő lapátost ne vegyél.

2020. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A legolcsóbb fajtához egyáltalán nincs recept, de ugyanúgy tud kenyeret sütni, mint egy Panasonic.

Mi is pár hete vettünk, azóta naponta megy egyszer. Az első kenyér is elfogyott, bár az nagyon lapos lett. :) Kalácsot is lehet benne sütni, pizza tésztát is kikeveri, holnap pogácsát is szeretnék sütni vele (mármint a tésztát elkészíteni vele, sütni nem ott sütném természetesen).

Nekem egy Orion van, ez a legolcsóbb, amit találtunk.

2020. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Nem éri meg. Nekem volt, de kidobtam. Legfeljebb bedagaszthatod vele a tésztát, esetleg meg is kelesztheted.

Az egyik az, hogy a formában sülő kenyérnek „5 alja van”.

Azaz a felső részét nem számítva mind olyan lesz, mint amilyen egy rendes vekni alja. Nem tragikus, de nekem nem a kedvencem.

Ha menet közben nem lopod ki belőle időben a lapátot, akkor egyrészt a kész kenyérből nehéz kibányászni, meg marad ott egy nagy lyuk. Ha kiszeded akkor is középen lyuk lesz, de csak a tengely helye.

Nagyon bizonytalan a végeredmény, főleg tapasztalat nélkül.

Vagy meg sem kell, vagy túl kell. Úgy látszik menet közben, hogy álmaid kenyere mindjárt kész, aztán beesik a közepe, összeroskad stb.


Egyébként annyi, hogy beleteszed a hozzávalókat a recept szerinti sorrendben. Elsőként a folyadékokat, utána a szárazat. Ha élesztős, akkor az ne találkozzon a sóval. Ez fontos (és csak szárított jó, de abból sem működik a régi).

A gép mindent megcsinál maga innen. Ha akarsz bele pl. magvakat, azt jelezni szokta, mikor tedd hozzá.

Amikor kész, ki kell szedni a gépből, a formából is. Ne benne hűljön ki.

2020. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem van, egy őskövület Moulinex. Én szeretem. Néha kenyeret sütök vele, de inkább dagasztásra használom, főként amíg hűvös van. Van hozzá egy kézikönyv, ha a szerint készül a kenyér, akkor nem fog beesni a teteje, nem lesz kemény. Az tény, hogy öt alja van, de ez adottság. Élesztőt meg akármilyet lehet hozzá használni, nem csak szárazát. Sőt, ha elindítod egyből a gépet az sem érdekes, hogy milyen sorrendben pakolod a hozzávalókat a gépbe, az az időzítés használatánál fontos. Az enyém most 15 év körül van, ha elromlik, biztosan fogok venni helyette egy egylapátos nem túl bonyolult példányt.
2020. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Gep?


Tekno, szakajto es kemence ... oszt jol meggyurod es megsutod. Ennyi.

2020. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha otthon vagy akkor sütőben is simán tudsz kenyeret sütni, összesen kb 10-15 perc aktív munka van vele. Youtube-on van egy csomó videó, mindenféle tippel, hogy hogyan kell jó kenyeret sütni.

Amúgy a szüleimnek otthon volt kenyérsütőbgépe és finom kenyeret csinált, de csomó helyet foglalt és csak nagyon ritkán használtuk, szóval én ezért nem vennék ilyen gépet. Vagy legalábbis megpróbálnék előbb gép nélkül sütni.

2020. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a férjem süti a géppel kenyeret, aki amúgy maximum tésztát hajlandó főzni. Más az állaga, mint a bolti kenyérnek, és mivel formában sül, az oldala is olyan lesz, mint az alja. Nekem az állagát illetően kevésbé élvezhető a gépi kenyér. Előnye viszont, hogy beállíthatod, hogy reggelre készüljön el, és hogy egy csomó időt meg lehet spórolni a boltba járáson, mert ritkábban kell menni (főleg, ha tejből is elállósat veszel). Ezeket mérlegeld, hogy megéri-e neked.
2020. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4. jó sok hülyeséget ir.

Jó bele a normális élesztő is.

Amikor kisül és hül, akkor kilehet venni a lapátot könnyen belőle.

De a többi is mind zagyvaság.

2020. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!