Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Céklából milyen étwleket...

Céklából milyen étwleket azoktatok csinálni? Nagyon sok van még, eddig smoothienak ittam csak es magaban ettem

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Céklafasírt (lereszeled, hozzáadsz reszelt krumplit, zsemlemorzsát, lisztet, tojást, fűszereket, kevés olajban kisütöd), hús mellé sütőben sült cékla nagyon finom, majonézes francia saláta céklával is finom.
2020. ápr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Céklaleves (borscs)
2020. ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán sutni szoktam sütőben, kis olíva olajjal megspriccelve, sózva, borsozva. De lehet célé csokitortat is csinálni, bár azt még nem próbáltam.
2020. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik kedvencem simán a sütőben sült cékla, ha van itthon, répát és/vagy almát is szoktam mellé tenni, nagyon finom együtt. Sült céklát amúgy rizottóhoz, tésztához is fel lehet használni. Leveseken, zöldségfasírtokon, salátákon kívül még édességrecepteket is érdemes belőle nézni, pl brownie is készíthető belőle és nagyon finom.
2020. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Alkotok ma valamit 😊
2020. ápr. 9. 12:40
 6/10 Béla211 ***** válasza:
100%
Én nagy lyuko reszelőn lereszelem sózom piritok hozzá diót megszorom egy kis oreganoval és össze keverem görögjoghurtal. Egy gyors vacsora vagy reggeli. Vagy sülthalhoz köretnek is jó.
2020. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nekem is a két favoritom, a joghurtos céklasali és ez:

[link]

2020. ápr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Céklás muffin:

Kb.14db normál méretű muffinhoz:

250gr főtt vagy sült cékla(hámozás után mérve)

100gr cukor

3db tojás

2dl olaj

150ml natűr görög joghurt

200gr liszt

50gr cukrozatlan kakaópor

fél csomag sütőpor

1 kávéskanál szódabikarbóna

100gr apróra vágott csoki

A céklát megfőzzük,vagy megsütjük,majd ha kihűlt,meghámozzuk,felkockázzuk.

A céklát az olajjal és a joghurttal botmixerrel pürésítjük.

A céklás-olajos-joghurtos masszát a tojással és a cukorral habosra keverjük.

A lisztet összekeverjük a kakaóporral,sütőporral,szódabikarbónával,és a masszához keverjük.

A végén keverjük bele az apróra vágott csokit.

A muffinsütőt kivajazzuk,lisztezzük,vagy kapszlit teszünk bele,és minden mélyedést kb.3/4-ig töltünk masszával.

170fokos sütőben 30-35 percig sütjük.

Szaftos,még 2 nap múlva sem szárad ki.

2020. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdéshez, de köszi kérdező, a cékla smoothie-val nekem most adtál egy ötletet. Mostanában ugyanis rákaptam a mindenféle smoothie-ra :D
2020. ápr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik örök kedvencem a sóban sült cékla mézes-balzsamecetes öntettel:


Hozzávalók:

Olíva olaj

Fejenként egy cékla


Vágunk egy nagyobb darab négyzet alakú alufóliát, akkorát, hogy a félbevágott céklát bele tudjuk csomagolni. A közepére vékony rétegben sót szórunk, erre rárakjuk a megmosott, félbevágott céklát, meglocsoljuk olívaolajjal és megszórjuk sóval. Becsomagoljuk és 1-1,5 órán keresztül 200 fokos sütőben megsütjük. Amikor már kellemes sült cékla illat terjeng a konyhában tűpróbát végzünk, ha puhára sült, akkor jó. Kivesszük a sütőből, kicsomagoljuk, megvárjuk, amíg meg tudjuk fogni kézzel és gumikesztyűben meghámozzuk. Kockákra vágjuk.


Az öntet:

1 gerezd fokhagyma

60 ml balzsamecet

3 ek méz

fél citrom leve

180 ml olívaolaj

só ízlés szerint

frissen őrölt bors ízlés szerint


Az alapanyagokat összekeverjük, majd lehűtjük. A frissen megsült céklára locsolva tálaljuk

2020. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!