Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sos, mi lehet a baj a recepttel?

Sos, mi lehet a baj a recepttel?

Figyelt kérdés

56dkg liszt

5dl joghurt

2db tojás

1cs sütőpor

1 teáskanál só

1,5 teáskanál cukor



2020. márc. 24. 06:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bocs a 7-es a 6-os helyesbítője
2020. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit elmértél, mert kb. fél kg lisztre fél liter joghurt elég nedvességet kellene, hogy adjon.

Gondolom, valami szódás kenyér-féle akar lenni, elvileg az arányok jók, valamit eltévesztettél.


Vagy ami eszembe jutott, nem lehet, hogy sima liszt helyett teljes kiőrlésűvel próbálkoztál? Az ugyanis jóval több nedvességet igényel és ez a recept nem feltétlen alkalmas rá.

2020. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ennek semmi köze a kenyérhez!! Honnan szedted a receptet?
2020. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itt az elsö recept, és nekem mindig sikerült:

[link]

Persze nem élesztös kenyér, de igen hasonló ízben meg állagban is.

2020. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ez az eredeti recept,amit lefényképeztem,de ide csak beírtam. Sütőporos kenyér. Ha elfogyna az élesztő.
2020. márc. 24. 08:39
 16/16 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól mérted ki? A mérleged grammra pontosan mér?

Mert a folyadék még több is, mint a szárazanyag, hiszen az 5 dl joghurt az 500 grammnak felel meg a két tojás meg legalább 100 gramm.

Szerintem kezd elölről. Tapasztalat. Mindenki volt kezdő szakács, hidd el, mindenki dobott már ki ezt-azt. Ne keseredj el.

2020. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!