Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Erjedt savanyú káposztalé...

Erjedt savanyú káposztalé levesbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyan levest fõzni, amibe sav.káposztalevet is kell tenni. Vettem is a piacon, de itthon vettem észre, hogy erjedt. Amikor felbontottam, megindult a lé + kicsit szénsavas is. Levesbe jó lehet még, ha felforr? Gyerekek is ennének belõle. Köszönöm!
2020. febr. 4. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván nem. De a káposzta se jó, kuka az egész.
2020. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
az ugye megvan,hogy a savanyú káposzta erjesztéssel készül? tehát nem létezik nem erjedt savanyú káposzta
2020. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megvan ;) Akkor ez esetben minden savkápi lé szénsavas? Ez a normális? :)
2020. febr. 4. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem szénsavas. Ha szénsavas, akkor romlott. Az erjesztés nem azt jelenti, hogy xarra kell rohasztani. Ne használd fel.
2020. febr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
igen, teljesen normális, hogy pezseg és gázos...annyit jelent, hogy az a káposzta még nincs kész, hanem az erjesztés első fázisában van
2020. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Mikor savanyítják a káposztát erjesztéssel, akkor normális. A tejsav baktérium okozza. Később már nem normális, megromlott. Se a levét, se a káposztát ne használd fel, mert újra forrni kezdett, nem lesz már jó később sem.
2020. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utóbbi kérdésem már csak költõi volt ;)

Vettem újat a piacon, 100 ft-ért 1,5 litert. A rosszat meg egy nénikétõl vettem 600 Ft-ért.. :O

2020. febr. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!