Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok olyan könyvet...

Ajánlanátok olyan könyvet amiből meg lehet tanulni főzni?

Figyelt kérdés
Olyan könyvet keresek amiben benne vannak az alapok, a tippek, trükkök is, ami érthetően magyaráz és ami nem a múlt században íródott. :) Akár ilyen főzőműsort is írhattok, vagy bármit amiből ti tanultatok.
2020. jan. 14. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Neten mindent megtalálsz, recepteket, alapokat, trükköket...csak rá kell keresni.
2020. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Horváth Ilona. Múlt századi :D

Viszont minden alap le van írva benne. Én nem vagyok a magyar konyha nagy rajongója, így nem sok minden készítettem el belőle a recept szerint. Viszont sokszor van, hogy egy-egy részt nézek csak meg ebben, mert itt normálisan le van írva. Az elején van egy csomó általános rész, pl. a húsokról. Szerintem nagy segítség teljesen kezdőknek, akkor is, ha nem pont az abban szereplő ételeket akarod elkészíteni.

2020. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Nézd meg a Street Kitchen receptjeit + videóit.


Persze ezek eléggé nemzetközi receptek - nem írtad, hogy milyen preferenciáid vannak az ételek vonatkozásában...

2020. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
# 2 Egyetértek! :) Lehet, hogy múlt századi, de az abszolút alapok jól le vannak írva, és ezek nem változnak.
2020. jan. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt a Horváth Ilona könyve:


[link]


A kezdő oldal a tartalom jegyzék, a fehér betűs címekre kattintva találod meg benne azt a részt, amire éppen kíváncsi vagy...

Ez mellett azért nagyon jó főzős műsorokat is lehet találni neten, amikor van időd, célszerű olyat is nézni, sokat lehet azokból is tanulni.

2020. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Horváth Ilona az alap, mellé lehet modern recepteket nézni a neten.
2020. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Javaslom, hogy nézegessen a cookpad
2020. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igazából leginkább egészséges ételeket szoktam készíteni, az internetről szoktam nézni recepteket, de sokszor hiányoznak az alapok.

Lehet hogy beleolvasok a Horváth Ilona könyvbe, ha már ennyien dícséritek, nálunk is van egy ősi példány, amiben minden receptben zsír van, de gondolom lehet kapni átdolgozott kiadásban is. :)

Köszönöm mindenkinek aki írt, de jöhetnek még az ötletek! :)

2020. jan. 14. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8: Nem kell átdolgozott kiadás :D Egyszerűen csak más zsiradékot használsz.
2020. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az "alapok" alatt én arra céloztam, hogy pl. ha nem tudod, mi egy habarás, vagy rántás, egy kelttészta gyúrása, vagy hasonló konyhai művelet - azt biztosan megtalálod a HI-ban, mint ahogy azt is, hogy egyes húsféléket, vagy zöldségeket kb. mennyi ideig kell főzni, stb. stb.

Persze, a zsírt simán ki lehet váltani olajjal!

2020. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!