Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez miből készülhetett?

Ez miből készülhetett?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy találtam itthon egy kopott edény szettet. Természetesen nem használom már ezeket így. Kíváncsi volnék, hogy amúgy milyen bevonatúak. Alapvetően hallottam teflonról, zománcozottról, és ilyen gránit/márvány bevonatúról, nem tudom, hogy ezeken kívül van-e még valamilyen. Nos én teflonra gondolnék. Válaszokat előre is köszönöm! :)

Ha nem eldönthető még csatolnék képet.

[link]



2020. jan. 12. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Erről a képről sokat nem lehet megállapítani.

Nem gondolom teflonnak, lehet a szélén a feketeség a sorozatosan ráégett zsiradék is, ami sima mosogatással nem jön le.

2020. jan. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

felraktam még pár képet. Az alja is fekete volt, illetve az egész, csak édesanyám használta elég sokáig és súrolta is, gonodolom az évek alatt teljesen lekopott róla.

[link]

[link]

[link]

2020. jan. 12. 12:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi ez a sárga rész kicsit megtévesztő az egyik képen, az nem a bevonat, hanem valami beleégve. Maga ez a dolog benne csak fekete színű.
2020. jan. 12. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyósom teflonjai néznek igy ki
2020. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pont ilyenem, az teflonos volt lánykorában. Már csak krumplis tésztát lepirítani használom, arra tökéletes :-)
2020. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én is arra gondoltam. Azért mások esetleg?
2020. jan. 12. 13:34
 7/9 A kérdező kommentje:
ment amúgy a zöld! :)
2020. jan. 12. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyeléből következtetek arra, hogy ez nem egy ősrégi alumínium edény, hanem egy agyonsikált teflon.

De már az elmúlt évek alatt "szerencsésen" meg lett etetve a családdal a bevonat, így akár krumplit, vagy rántott húst sütni már nem is káros.

2020. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem volt jó döntés, nem is akartam erre most kitérni. Köszi.
2020. jan. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!