Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagymakérdés. Valaki azt...

Hagymakérdés. Valaki azt mondta, a fokhagyma és a vöröshagyma nem jó együtt, nem szokták együtt használni főzéskor-sütéskor. Ez igaz?

Figyelt kérdés
ma mindkettőt tettem a pörköltbe és jó volt...

2020. jan. 5. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar konyha főleg használja együtt mind kettőt. Az ügy finom. Pörköltbe is fontos alkotóelem.
2020. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor bátran teszem (ma kétségek közt tettem:)
2020. jan. 5. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Pörköltekbe, levesekbe stb. szoktuk őket együtt használni, szóval nem állja meg a helyét az állítás.

Lehet, hogy egy erősen fokhagymás sült hús mellé nem a legjobb köret egy hagymás krumpli saláta, de nem azért mert a fokhagyma és a vöröshagyma nem párosítható, hanem mert mint mindent, úgy a túl sok hagymát is túl lehet tolni.

2020. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen a mennyiség az fontos( ma talán véletlenül eltaláltam) De ha fokh.hús és a köret külön készül - talán úgy azért nem olyan szerencsés?
2020. jan. 5. 18:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olasz konyhában sosem keverik a kettőt.

Magyarban kifejezetten szokás.

2020. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ízlik? Ha igen akkor mi a kérdés?


Nálam hagymából sosem lehet elég, gyakran 4 hagymát is egybe főzők, ha van otthon. (fokhagyma, vörös, póré, újhagyma)

2020. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 Olasz konyhában tehát nem.

#6 hát zavart a kategorikus kijelentés, hogy nem mehet együtt a kettő - pedig nem is volt olasz aki mondta :)

Azért azt a sokfélét talán nem fogom kipróbálni, bár még ki tudja, mit hoz a jövő :)

2020. jan. 5. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én például a fasírtba is teszek mind a kettőt. És a bolognai mártásomba is.
2020. jan. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
a hagymalevesbe is teszek fokhagymat :D es a jo fokhagymas ciganypecsenye melle is siman eszek hagymas tortkrumplit. ha szereted, menjen. porkoltbe, neha paprikas krumplina is teszek mindkettot
2020. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát én még több évtizede a szakmában dolgozó ún. szakácsoktól is hallok olyan alaptalan kijelentéseket, néha azt hiszem hogy valami monty python jelenetben vagyok, vagy a hülyék paradicsoma c. filmben. :)

Ha többszáz évnyi összegyűjtött tapasztalatot és tudást (elvileg) célirányosan megtanuló emberek technológiája is megáll hiedelmek meg babonák szintjén, akkor mit vársz olyan embertől, aki szintén csak "úgy hallotta" egy olyan embertől, aki látta mikor mondták...


Mindent fenntartással kell fogadni!

Ha én elolvasok 100 netes receptet, jó ha 2-t találok köztük, amiket már csak 30-50 %-ban kell átalakítani ahhoz, hogy jó legyen, nem pedig úgy szar az egész ahogy van.

Na kb ilyen arányban szabad elhinni ezeket a dolgokat.

2020. jan. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!