Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsem el a töltött...

Hogyan készítsem el a töltött káposzta masszáját, hogy keményebb legyen, mert az enyém sokszor szétesik, szétfő?

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Darálthús, rizs, fűszerek és attól függően hogy mennyi a hús és a rizs 1 vagy 2 tojás meg 2-3 nagyobb kanál disznózsír. Nem szabad túl keménynek lenni, mert akkor olyan lesz mint a betongombóc. Inkább lazább legyen és a káposztába alaposan tekerd bele hogy ne follyon ki.
2019. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tojást nem szoktam beletenni, lehet, hogy itt rontom el!?

2019. dec. 23. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos h itt rontod el, en teszek es megis szetesik🤷‍♀️...Amugy koszi 1
2019. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tojás a kötőanyag, a fasírtba is azért teszik.

Az mondjuk nem baj, hogy puha a töltelék (rizst ugye teszel bele?) ha jól be van csomagolva.

Én nem teszek a töltelékbe zsírt, mert dagadót szoktam ledaráltatni és az nem száraz hús. Ha neked száraz húsod van (comb) akkor tegyél bele, de ha egy kis füstölt szalonnát darálsz vagy daráltatsz hozzá, az csak plusz jó ízt ad neki.

2019. dec. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tojás kell bele és nyers rizs. Ha esetleg főtt rizst teszel bele, az nem szokott használni szétesés ellen.
2019. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Tojás mindenképp kell bele. Legalább egy, nem tudom, mekkora fazékkal főzöl. A rizst mindig forrásig megfuttatom, leszűröm és hagyom kihűlni, úgy teszem a darált húshoz. Ne főzd sokáig, max. 1 percig forrás után és egyből szűrd le. Pont megfő a gombócban a hús és a rizs is. Így nem esik szét.
2019. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tettem bele két tojàst és hatàrozottan jobb lett!:-)
2019. dec. 23. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En is koszi, nyers rizzsel csinaltam es csodas lett! :)
2019. dec. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Egy kiló húshoz 10 deka rizsnél ne tegyél többet, akkor nem esik szét.
2019. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!