Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Harcsa sütés kiszáradás nélkül?

Harcsa sütés kiszáradás nélkül?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom szépen megsütni a harcsafilémet, anélkül, hogy kiszáradna? (Sous Vide-álni is tudom ha kell, van vákuumfóliázóm és 80 fokos vízben meg tudom főzni, utána kicsit lepirítani)

Nem akarom sütőbe betenni, félek, hogy kiszáradna....

Serpenyős sütéstől picit tartok, nincs benne rutinom, vagy annyira nem is nehéz feladat?



2019. dec. 21. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Én serpenyőben lepirítom mindkét oldalát rövid ideig, akkor nem megy ki a leve, nem szárad ki. Harcsapaprikást szoktam csak készíteni..szóval ezután már csak kis lángon rotsogtatom egy kicsit a lében és kész. Átpárolódik
2019. dec. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, az más, mert te meg is főzöd. Engem az érdekelne, hogy főzés nélkül meglehet-e oldani?
2019. dec. 21. 23:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kellően meleg olajban, de ahogy beleraktad a halat, vedd visszább közepesre a lángot, hogy a külseje, bőre ne égjen meg hirtelen. Akkor van ideje a gyenge húsnak is átpuhulni. Majd megfordítod, akkor már egy kicsit lehet a lángon növelni.

Ugyanúgy csináld, mint bármilyen húst sütnél. Ha a bőre felőli oldalát előtte beirdalod, és azt az oldalát tedd először a serpenyő aljába...


Itt egy jól összeállított link, nyugodtan mehetsz ez alapján lépésről lépésre:


[link]

2019. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Kellemes Ünnepeket Kívánok!

2019. dec. 23. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!