Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok ötleteket diétás...

Írnátok ötleteket diétás pontyfilére?

Figyelt kérdés
A férjem epeproblémával küzd pár napja, ezért fokhagyma, rácponty és hasonlók kizárva. Halat javasoltam, mert önmagában nem okozhat gondot, pontyfilém van. Hogy lehetne elkészíteni úgy diétásan, hogy közben ízletes is legyen és ne ártson neki? (Tegnap natúr csirkehúst sütöttem, rizst főztem mellé.) Sült krumpli pl. mehet ha nem bő olajban sütöm hanem tepsiben? Vagy milyen párolt zöldséget javasolnátok hozzá?
2019. dec. 17. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Süsd roston paprikás lisztbe forgatva a szeleteket. Mellette roston sült, vagy párolt zöldségek, esetleg hercegnő burgonyát sütsz mellé, vagy ördöglángost, naan kenyér lepényt. Receptek a nat-en kismillió.
2019. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

A ponty speciel a legzsírosabb halak egyike, ezért szokták amurral helyettesíteni. Grillezd meg, úgy talán ehetőbb lesz egy epésnek.

Ha nincs grillsütőd, akkor ahogy a csirkét szokták sóágyon a sütőben.

[link]

2019. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Valóban a ponty zsíros hal általában, de ez eléggé sovány. Tudom hogy kismillió recept van, épp ezért nem volt időm a délelőtti rohanásban átnézegetni, viszont extra gyorsan kellett a napi bevásárlást is megoldanom. Sajnos silány felhozatal volt a zöldségesben, szóval marad a tepsiben sült hal, és mellé szintén tepsiben sütve a burgonya.

Nem könnyű most. Ne legyen fokagymás, ne legyen fűszeres, ne legyen puffasztó, ne legyen benne tejtermék. :-D

2019. dec. 17. 15:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja, de viszont finom is legyen. :-D
2019. dec. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!