Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ötletek az ünnepi menühöz?

Ötletek az ünnepi menühöz?

Figyelt kérdés
Csak karácsonykor leszek otthon, 24én kedden és utána 27én pénteken, szombaton is dolgozom, valamint Szilveszter napján és előtte hétfőn. Valami olyan recept vagy ötlet kellene, amivel nem töltök otthon 1 egész napot karácsonykor csak a főzéssel és mosogatással. Kérlek segítsetek, már az agyam sem pörög úgy ki vagyok faradva
2019. dec. 8. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Kérdés, hogy csak neked kell valami, vagy családnak, esetleg vendégeknek is?

A másik kérdés, ragaszkodsz a hagyományos ételekhez vagy bármi más is lehet?


Ha csak magadnak/szük családnak kellene valami, akkor én olyasmit föznék, amit szeretek - ez lehet akár bolognai spagetti is, vagy tökfözelék. Ha vendégeknek, akkor meg tudni kellene, ök miket nem esznek meg, akár milyen okból is.

2019. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Kocsonya, Töltött káposzta
2019. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Valahol olvastam, hogy a darált húst födő alatt puhára párolni fűszerekkel, majd leveles tésztába hajtva megsütni egyben, mint a beiglit, vagy a stefániát. Bármilyen köret mellé szeletekben tálalva, egy kis savanyúsággal.
2019. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Kész halászlé, panírozott hal. Emellé egy fél óra alatt össze tudsz dobni egy krumplisalátát.
2019. dec. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi a egy csárdából rendelünk 4 személyes hidegtálat és 2 személyes pecsenyéstálat. Ez nekünk (ketten vagyunk, vendég nem lesz) 24-25-re bőven elég, még marad is. 26-án megyünk ebédre. Kiszállítva 15 ezer. Ha halászlét is kértünk volna, az fejenként 1250,- de egyikünk sem szereti.
2019. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A töltött káposzta remekül fagyasztó, akár már most is elkészítheted, 24-én csak meg kell melegíteni.

Szintén jól fagyasztható és hetekkel hamarabb megsüthető a bejgli vagy a zserbó. Amikor kihűlt a bejgli, csomagold be először folpack fóliába és ezután alufóliába is. Tedd a fagyasztóba, tálalás előtti reggel vedd ki, hogy szobahőmérsékleten ki tudjon olvadni. A zserbót egy jól záródó dobozban tedd a fagyasztóba. Tálalás előtt szobahőmérsékleten hagyjad kiolvadni és ezután szeleteld fel.


Ha szeretitek a halat, egy egyszerű receptet ajánlok, amit csak össze kell rakni és a sütőbe tolni. Mirelit hercegnő burgonyával szoktam tálalni, ami szintén elkészül a sütőben, amíg sül a hal. Mire elfogyasztjátok a levest, elkészül.

[link]


Nagyon finom ünnepi étel az aszalt szilvával sütött liba vagy kacsacomb, ami már előző nap elkészíthető és csak fel kell melegíteni a sütőben tálalás előtt.

[link]

2019. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a konfitált liba/kacsacomra - ezt több nappal elöre el tudod készíteni, evés elött csak át kell pirítani és rendkívül finom, puha, omlós.
2019. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vendégek is jönnek karácsonykor is és szilveszter napján is estére
2019. dec. 8. 17:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Anyukám készíti nekünk majd a töltött káposztát. De a bejgli lefagyasztasa borzasztóan jó ötlet!!! Köszönöm szépen :)
2019. dec. 8. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A bejglit nem kell lefagyasztani, müanyag fóliába csomgaolva hüvös helyen több hétig eláll, és egyre finomabb lesz az íze, mert összeérik. Régebben mindenhol legalább egy héttel elöbb megsütötték (ahogy a zserbót is), hogy az ünnepekre legyen finom.
2019. dec. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!