Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan és miből lehet házi...

Hogyan és miből lehet házi tejpépet készíteni?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem kisbabának, hanem nekem. :D

Szóval most nem a tápanyagok a fontosak, hanem hogy minél pontosabban megalkossam ugyanazt az ízt, amilyen íze van a bolti instant tejpépeknek.

Olvastam már, hogy tejpép=tejbegríz, de ez szerintem nettó hülyeség, tök más az állaga és az íze a kettőnek.

Ha valaki tudna recepttel szolgálni, illetve hogy milyen hozzávalók kellenének, azt megköszönném. :)


Azért van egyébként szükségem erre, mert borzasztóan ízlik a bolti cucc, amikor a húgom pici volt, mindig a maradékra pályáztam. :D

Csak ugye a bolti iszonyat drága. :(


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :)


2019. szept. 24. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanolyan nem biztos, hogy sikerülni fog, de kísérletezhetsz darált zabpehellyel, darált kekszel tejbe keverve, különböző módon ízesítve.

Esetleg nézd meg a tejpép dobozán, hogy mi az összetétele.

2019. szept. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Én is ennék ilyet régóta, főzünk együtt
2019. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nos, józan paraszti esszel vegiggondolva: google, x tejpep kikeres. Összetevőket elolvas. Felfedezi, hogy rozsliszt és kukoricaliszt az alap. Ezt a kettőt beszerzi, és kísérletezik az arányokkal
2019. szept. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rizsliszt (34,6%), demineralizált savófehérje por (tejből), soványtejpor, növényi zsír (repce-, napraforgó-,pálmaolaj, szójalecitin.


Én is rákerestem már az összetevőkre, de gondoltam, ha van valakinek valami receptje, ami már bevált, akkor miért kísérleteznék?

2019. szept. 25. 08:54
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből nyilván csak a rizslisztet és a tejet kell használni. 😉
2019. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!