Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kinek mit jelent ha valaki...

Kinek mit jelent ha valaki tud főzni?

Figyelt kérdés
mitől számít főzésnek?
2019. szept. 15. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szeretném az tud főzni, aki ismeri a nyersanyagokat, tudja mit milyen modon lehet felhasználni, elő tudja őket készíteni, ismeri az elkészítési módokat is és a recepteket nem feltétlenül veszi törvénykönyvnek.
2019. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az első válaszolóval. Plusz még annyi, hogy adott alapanyagokból el tudjon készíteni egy ételt.

Én pl egyszerűbb kajakat (sült hús+rízs+zöldség, tésztás ételek) el tudok készíteni, és recept alapján is megy. De nem tudok főzni.

2019. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt ha valaki kap egy "marék" alapanyagot -véletlenszerűen- és abból tud ehető, ízletes, célnak megfelelő ételt készíteni.
2019. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Tudja követni a receptet nagyobb nehézségek nélkül, tehát nem forralja el a vizet, nem főzi mancsossá a tésztát, süti taplóvá a húst vagy épp hagyja nyersen, stb.


Azt, hogy X alapanyagokból tud-e recept nélkül csinálni bármit, az egy másik szint.

2019. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor tud vki főzni, ha feltalálja magát a konyhába. Pl vannak otthon x alapanyagok. S abból össze tud ütni valami ételt. Nem pedig olyan, hogy ha y alapanyag hiányzik egy receptből, akkor már megáll az élet, mert csak szabálykövetően tud vmit megfőzni.
2019. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Aki tud magának főzni, nincs másra szorulva, ha enni akar, pl. Etterem, rendelés, szülők, stb.
2019. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Az sem szorul más segítségére, aki össze tud rakni egy szendvicset, kisütni a mirelit készételt, vagy megsüt egy rántottát. Erre mégsem mondanám, hogy az illető tud főzni.


Egyetértek az előttem szólókkal. Akkor tud valaki főzni, ha recept nélkül is meg tud csinálni egyszerűbb ételeket. Tudja, hogy melyik alapanyagot hogyan kell előkészíteni, mikor kell beletenni. Ha valami hiányzik, meg tudja oldani máshogy, és "szemre" főz, vagyis nem kell minden összetevőt grammra pontosan kimérnie.


Ettől még nem mondanám, hogy nem tud főzni az, aki rendszeresen receptből főz. A legjobb hobbiszakácsokkal is előfordul, hogy teljesen ismeretlen ételt készítenek, vagy fontos, hogy a húsleves pontosan olyan legyen, mint a nagymamáé, ezért ragaszkodnak a recepthez.

2019. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: de az másra van szorulva, mert nem lehet örökké szendvicsen meg rántottán élni :D
2019. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

Ami szerintem fontos, és eddig senki nem említette, az a főzés logisztikája. Adott egy recept amit el szeretnék készíteni, mindegy hogy én találtam ki vagy olvastam valahol. Ahhoz hogy ez megvalósuljon, tudni kell mi van a hozzávalókból otthon, mit kell venni, előre tervezni a menüt, átszámolni az adagokat ha a recept 4 személyre főz, de ti ketten vagy hatan vagytok. Az alapanyagokat tudni kell helyesen tárolni, mi megy a szekrénybe, mi megy a hűtőbe, mi a fagyasztóba. Ha valamelyikkel valami tennivaló van főzés előtt X órával, ki kell olvasztani, be kell áztatni, be kell pácolni, az ne legyen meglepetés. Főzés közben ha több komponensből áll a kaja, akkor azokat párhuzamosan készíteni hogy egyszerre álljon össze. Például ha csak fűszeres-tejszínes, paradicsomos, pestos, vagy sajtos szósz kerül a tésztára ami 5 perc alatt megfő, akkor a tésztát rakom oda előbb, és csak az utolsó 5 percben a szószt. Ha friss tésztát használok, az csak 3-4 percig fő, úgyhogy az 5 perces szószt közvetlenül a víz felforrása előtt kezdem. Ha bonyolultabb, húsos feltét készül, akkor elindítom azt, odateszem a hagymát, húst fehéredni, aztán jön a vízforralás. Így nem hűl ki az egyik mire kész a másik. Mindeközben nem koszolok össze nyolcszáz edényt mint a hülye főzőműsorokban, ahol néha a fokhagyma három különböző tálkában jár mire eljut a zacskótól a lábasig.

Ez az amit nem lehet megtanulni, csak gyakorlattal, és tökéletes sose lesz az ember, mert 50 év tapasztalat után is el fogja felejteni kivenni a csirkét egyszer-egyszer, de ha valaki tud főzni az legalább gondol ezekre és igyekszik figyelni.

2019. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!