Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lángos receptet írnátok...

Lángos receptet írnátok nekem? Amit nem kell éjjelre hűtőbe tenni. Jó lenne a krumplis lángos. Van olyan ami gyorsan kész van?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a kefíres tésztát szoktam használni, az tényleg kevés munkával, hamar kész van és nagyon finom:


1 nagy pohár kefír vagy natúr joghurt

kb.50-60 dkg liszt (a kefírtől/joghurttól függ, hogy mennyit vesz fel. fél kilóval kezdesz, a 10 dkg csak szükség szerint kerül bele)

fél kocka élesztő

1 tojás


Az élesztőt fél kiló liszttel elmorzsolod, hozzáadod a többi hozzávalót és -szükség esetén a maradék liszt hozzágyúrásával - rugalmas tésztát gyúrsz. Kb.fél órát keleszted, 8-10 gombócra szeded. Felteszed az olajat/zsírt (addig is, amíg forrósodik, tovább kel a tészta) és egyenként, lisztes kézzel lángost formázol és már dobod is a nagyon forró zsiradékba.


A krumplis lángoshoz ebbe a tésztába kell főtt és krumplinyomón átnyomott krumplit gyúrni. 2 nagy szem, vagy arányosan több kisebb elég is bele, különben elnehezül a tészta. A krumplis tésztát érdemes kicsivel tovább keleszteni.

2010. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen:)
2010. júl. 14. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!