Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem ajánlják egyes...

Miért nem ajánlják egyes ételekhez a jódozott sót?

Figyelt kérdés
2019. szept. 1. 07:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kik?
2019. szept. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

A jódnak van elég jól érezhetö mellékíze.


Mivel (majdnem) minden valamennyire is feldolgozott élelmiszer (péláruk, felvágottak, szalámik, füstölt húsok, félkész- és készételek) jódozott sóvan készülnek, ezért az átlag ember jódból jóval többet fogyaszt, mint amire szüksége van, és el teljesen felborítja a pajzsmirigy szabályzását.

2019. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem, nem fogyaszt többet a jódból, ne beszéljetek már marhaságokat. Szerinted miért pont a sót jódozzák golyvás irén?
2019. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

"Nem, nem fogyaszt többet a jódból, ne beszéljetek már marhaságokat. Szerinted miért pont a sót jódozzák golyvás irén?"


MERT OTT eredetileg SEMMI JÓD SINCS a vízben, és OTT kellett pótolni.

Viszont ma már MINDENT jódoznak, ezért éppen az a gond, hogy túl sok jut a szervezetbe.

Ahol eredetileg bevezették, ott is idökzöben erösen csökkentik, mert az lett a gond, hogy jód túltengése van az embereknek.

2019. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2019. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
5: ezek nem hiteles oldalak. Szakmainak álcázott, de nők lapja szintű.
2019. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

#3 ez a golyvás irén meg mi????

“a sót jódozzák golyvás irén?”

2019. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Az 5-ös vagyok, hirtelen ezeket találtam, angolul vagy németül sokkal több hiteles oldal is van!
2019. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%
AKi nem tudja mi a golyva, attól nem tudom miért várjuk, hogy tudja miért jódozzák a sót. És nem, nem OTT és nem más az érintett, hiába nyomjátok a hisztit
2019. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
#9 szerintem mindenki tudja mi az a golyva. Itt az volt a kérdés, hogy miért golyvás irénezel le valakit??? Ki a f***om vagy te?
2019. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!