Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Még soha nem ettem kuszkuszt....

Még soha nem ettem kuszkuszt. Hogy képzeljem el az ízét? Mihez hasonlít?

Figyelt kérdés
Finom? Érdemes venni? Az olvasom, meg láttam is főzős műsorokban, hogy csak le kell önteni forró vízzel és lefedni. Ti szeretitek?

2019. aug. 6. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Teszta. Gríz és liszt van össze dolgozva. Önmagában íztelen. Szoktam készíteni, igen. Leveskockat teszek bele, vagy marokkói fuszerkevereket, vagy szóját
2019. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem itt, mert kimondottan szeretem a pirított grízt, vagy ha gombócot főzök, több zsemlemorzsát pirítok, mert képes vagyok "üresen" is enni. Tehát akkor nem hasonlít rájuk. Pirítani lehet és úgy lefedni?
2019. aug. 6. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Nekem köretként nem igazán jött be, van egy mellékíze, amit akárhogy ízesítem, kiérzek. Ezalól egyetlen kivétel van, a tabbouleh (tabulé), rengeteg petrezselyemmel, mentával és citromlével. Nagyon kellemes nyári petrezselyem saláta, grillezett ételek mellé.


LIBANONI TABBOULEH

Hozzávalók:

3 csokor petrezselyem

1 csésze bulgur

2 csésze víz

1 csokor újhagyma

1 nagy paradicsom

negyed csésze menta

1,5 teáskanál só

fél teáskanál feketebors

1 citrom leve

negyed csésze olívaolaj


Elkészítés: A petrezselymet megmossuk és felaprítjuk. A bulgurt 2 csésze forró vízzel felöntjük, majd ha megszívta magát, a felesleges vizet kifacsarjuk belőle. Újhagymával, apróra vágott paradicsommal, negyed csésze felaprított mentával, sóval, borssal, citromlével és olívaolajjal ízesítjük. Egy éjszakát állni hagyjuk.

2019. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

3!


Szuper. Kár, hogy egyrészt a kérdés nem a bulgur volt, hanem a kuszkusz, másrészt meg a tabbuleh nem bulgurral keszul, hanem kuszkusszal.

2019. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
En szeretem. Nagyon egyszeru megcsinalni es rendkivul gyors. En szojaszosszal szoktam enni, ugy sokkal finomabb.
2019. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Még leginkább a grízes tésztán lévö grízhet hasonlít.

Én kifejezetten szeretem, mégha önmagában nem sok íze is van, viszont nagyon sokféleképpen lehet ízesíteni.

2019. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
"önmagában nem sok íze is van, viszont nagyon sokféleképpen lehet ízesíteni." :-)))
2019. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7!


Mi a problémád? Önmagában kb íztelen. Pont mint bármelyik tészta. Épp ez a jó benne.

2019. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!