Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell az igazi, eredeti...

Hogyan kell az igazi, eredeti lebbencs levest elkészíteni, és milyen tészta kell bele?

Figyelt kérdés

Olvastam már fodros nagykockát, lasagne tésztát, meg sok egyéb mást is (olyat is amilyenről még sose hallottam).

Nekem az a recept kellene, ami az eredeti,de a túl sok receptes oldalon nem tudom eldönteni,melyik az.


2010. júl. 12. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

lebbencshez lebbencstészta kell


[link]

2010. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A lebbencstésztának sok neve van!

Lebbencs,laska,csusza,tört lasagne,slambuc,stb.

A szalonnát lepirítod,és rádobod az apróra vágott vöröshagymát,majd azt is "aranysárgára" pirítod!Fűszerezd piros fűszerpaprikával,egy kis fokhagymával(meg ne égjen!),és erre rakod az apró(1cmx1cm) kockára vágott burgonyát,majd enged fel vízzel!Sózd!A lebbencstésztát kevés zsiradékon pirítsd szép zsemleszínűre,és mikor a burgonya már félig megfőtt ezt is főzd a levesedbe!Kb. 10 perc forralás után kész is!Ha kell ízesíts utána,lődd be az ízeket neked megfelelően!

Én zellerzöldet,kevés őrölt köményt,és egy kis őrölt fehér borsot is teszek bele.Ahány ház annyi szokás!:D

Minden jót!

2010. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 12. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves D.A levesed tökéletes,ilyen az igazi lebbencs leves.Ha jól tudom,de lehet hogy tévedek,van egy slambuc nevű étel,ami ugyan ilyen,csak lefőzik a levét,és a pirospaprikát a végén teszik bele-ez a juhászok esti vacsorája volt,mindkettő nagyon finom,érdemes elkészíteni.ZS
2010. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!