Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket esznek azok, akik nem...

Miket esznek azok, akik nem szoktak főzni?

Figyelt kérdés
Én rendszeresen főzök, mindig főtt kaja az ebéd, viszont sok idő elmegy a főzéssel. Mostanában kevesebb időt leszek otthon és nem akarom főzéssel tölteni minden szabadidőmet. Azok akik nem szoktak főzni miket esznek egész nap? Szendvicset vagy mit?

2019. júl. 29. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Ha főzésen azt érted, hogy állsz a tűzhely előtt és kavargatod, akkor készíthetsz salátát, szendvicset, turmixot, vagy ehetsz konzervet. De bevásárolni, vagdalni, hámozni, előkészíteni, mosogatni, szemetet levinni akkor is kell.

Vagy rendelsz, vagy étterembe jársz.


Egy közös főzés sütés, palacsintasütés, grillezés stb külön öröm, jó közös program, közben sokat lehet nevetni ha bénázunk, viccelődni.

2019. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Netpincér
2019. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

1. Vagy főz rájuk anyuci (vagy anyuci hiányában más).


2. Ha meg nem főz nekik senki, akkor úgy láttam:

Munkahelyre jellemzően rendelnek futárral kaját. Reggelire, estére tolják magukba a péksüteményt vagy ilyen-olyan hideg élelmiszert.... Amihez épp kedvük van.

Gyakran beülnek étterembe is, de főleg a "streetfood" még, aminek rendszeres vevői. Pl. metrónál a pizzaszeletek, lángosozók….

Összevissza kajálnak. Aztán csodálkoznak ha elhíznak. Ha elhíztak és változtatni szeretnének, akkor meg az jön, hogy leállnak a péksütikről, kenyerekről, és helyette csak nyers zöldséget vagy gyümölcsöt kezdenek enni, kvázi brutál fogyókúrába ugaranak és éheztetik magukat, de aztán ha leadtak pár kilót újra visszatérnek a péksütizéshez....

Hát én néhány magányos ismerősömet így látom....

2019. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyi menzán ebédelek, szóval főz rám más - csak fizetős. Reggelire és vacsorára müzlit eszem (nem gabonapelyhet, hanem amiben nincs túl sok cukor), tízóraira meg uzsonnára natúr joghurtot, nyers zöldségeket leginkább. Hétvégén főzök általában, vagy a korábban lefagyasztott saját főtt ételemet veszem elő.
2019. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok főzni, de most időszakosan egyedül vagyok, mert a férjem külföldön dolgozik. Ezért ritkábban főzök, és ha főzök is, olyan ételeket amit akár két napig is lehet enni. Pl. pörkölt, főzelék, húsleves.

Panírozással egymagamra nem bíbelődök, de egy-két natúr szeletet kisütök , azzal nem sok dolog van. Ezen kívül tele vannak az áruházak olyan félkész termékekkel, amiket csak ki kell sütni, pár perc az egész. Mellé egy salátát elkészíteni, vagy rizst főzni sem tart sokba.

De ha még ennyire sincs kedvem/időm foglalkozni az ételkészítéssel, akkor kinyitok egy tonhal konzervet, vagy veszek akciós füstölt halat, jó fajta sonkát stb.

Szendvicset készíteni utálok, akkor inkább feldobok egy adag tésztát, és azt eszem pesztóval, sajttal. De én amúgy is minimális pékárut eszek. Tudom tudom, innentől ez már szintén főzés, de rengeteg opció van, ami nem igényel több időt, mint szendvicset összerakni.

2019. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fözésedet kellene átszervezni, akkor nem kerül annyi idöbe.

A legidöigényesebb rész a hozzávalók tisztítása és feldarabolása.

Utána megfelelö sorrend esetén max. fél óra, amig ott kell lenni, amikor fö az étel, közben nyugodtan tudsz mást csinálni, akár más munkát, akár olvasni, TV-t nézni, vagy bármi egyebet.

Persze néha (NÉHA!) rá kell nézni az ételre, de nem kell ott állni mellette, megfö magától is.

2019. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
#4, mert amugy nem fizetnel az ebedert? Egeszen biztos vagyok benne, hogy neked is penzbe kerulnenek az alapanyagok. :)))
2019. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Millió lehetőség van az olyanoknak akik nem főznek, az ételrendeléstől az étkezdékig, amennyiben főtt ételt akarnak. Csakhogy spórolni ezzel nem lehet, általában egy adag étel kerül annyiba, mint otthonfőzéssel négy.

De ha te megengedheted magadnak anyagilag, hogy készen eléd tegyék az ételt, akkor a lehetőségek tárháza végtelen.

2019. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Menüt hozatok házhoz, mert így nekem kényelmesebb. Előre kifizetem a hónapot, délben meghozzák, maximum a poharat és evőeszközt kell utána elmosni. Nem kell alapanyagokat tárolni, előkészíteni, a tűzhely fölött állni és a rakás edényt mosogatni. Ha megunom, hozatok menüt másik helyről. Ha tetszik, abban a hónapban onnan rendelek, így változatos is marad.

Olcsóbb lenne főzni de nekem így messze kényelmesebb, otthonról dolgozom.

2019. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó: anya főztjétől kezdve a sarki kifőzdén, a hűtött készételen, a szendvicseken, joghurtokon, muffinokon és egyéb pékárukon, a pizzán, a készen vett salátákon, a konzerv- és zacskós leveseken és a mirelit rántott sajton keresztül az egyszerű almáig, banánig bármit, amitől nem maradok éhes. :)
2019. júl. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!