Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fémes eszközök, nyomot...

A fémes eszközök, nyomot hagyhatnak a tésztán? Ez normális?

Figyelt kérdés
Konkrétan tésztanyomóról van szó, de hallottam már klopfolóról is.
2019. júl. 27. 22:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ott maradt egy vessző.
2019. júl. 27. 22:09
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy "nyomot hagy a tésztán"? Ezeket azért használják, hogy fogmazzák vele a tésztákat, ezért természtesen "hagynak nyomot", az a dolguk!
2019. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, kis szürkés-fekete foltokat hagynak, mintha kopna az anyaga.


Fogalmam sincs, hogy normális-e, de néha nekem is hagy nyomot. Mivel ezek nem olyan fémből vannak, ami ilyen kis dózisban mérgező lenne, nem foglalkozom vele. Van egy ilyesmi tésztagépünk, ez szokta beszürkíteni néha a tésztát: [link]

2019. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam, hogy elszíneződést okoznak.
2019. júl. 28. 07:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Öszintén szólva 40 éve fözök, de ilyennek még nem találkoztam. Tésztagépnél elöfordulhat elszinezödés, de az nem a fém, hanem a csapágyak kenöanyaga.
2019. júl. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez azért van mert mosogatógépben mostátok. Ezeket kézzel kell... különben végtelen ideig fog "fogni"... :P
2019. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszik.

Hmm, nem voltam pár napig,de most tesztelni fogom, hogy melyik része a bűnös.

2019. júl. 31. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!