Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik hazai borpincészetet...

Melyik hazai borpincészetet tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 29. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Németh Janó Szekszárd..
2019. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hangavári Pincészet Bodrogkisfalud
2019. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudok összehasonlítani egy több száz éves klasszikus tokaji pincészetet, egy hipermodern pl villányival. Saját kategóriájában több kedvenc, vagy elismerésre méltó is van, de abszolút győztest nem tudok mondani.
2019. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tartom egyiket sem legjobbnak.

A borászat nem verseny szerintem.

Finom a villányi is, a tokaji is, a soproni is....

Vagy talán van olyan ínyenc, aki kiköpi badacsonyit? :)

2019. ápr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Villány!! Schuller, Bock, Gere, Sauska
2019. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Messziről indítok, mert sajna már mostanában nem voltak alkalmak pincetúrákra, de régebben voltunk több alkalommal is, és azoknak többnyire az volt a tanulsága, hogy az igazán jó borokat nem a vendéglőkké átalakított pincékben találtuk, amelyek mög9ött volt marketing is, valamennyire ismertek voltak, hanem az olyan borász családok pincéiben, ahol generációk óta foglalkoztak a borral, megvolt a tapasztalat, és minőségi bort akartak készíteni, nm az volt a céljuk, hogy olcsón, minél több bort tudjanak előállítani.

Ezek a kis borászatok, családi vállalkozások nem igazán kerültek reflektorfénybe, tapasztalat, és szájhagyomány útján terjedt, melyik pincébe ajánlott érdemes bemenni, és melyiket elkerülni, mert azért olyanok is voltak, vannak.

A borkészítés, a borászat lényege, hogy a borra a fogyasztója mondja azt, hogy na ez finom, ízlik... sajnos, amikor a borokat egymáshoz kezdik mérni, versenyeztetni, ott az élsporthoz hasonlóan megjelenik a dopping is.

Ez a fogyasztót talán nem is zavarná, de bizony egy győzted bornak az árára is hatással lesz a díjazás, a lényeg mégis a borászok közötti versenyben, hogy ott mindenki betarja-e a szabályokat.

Száraz, félszáraz, félédes, édes borokat nem lehet együtt versenyeztetni, nincs olyan, hogy legjobb pincészet, és a kulturált borivók többségét az sem érdekli, hogy zsüriztetett, netalán díjnyertes bort kortyolgat, ha abba a borásznak benne van minden szakérelme, és rendszeresen finom borokat készít, oda a vendégek szívesebben térnek vissza, mint egy neves pincészetbe, ahol 30-40 köbméteres fémtartályokban készülnek a borok.


A "tokaji bort" ismerik a határokon túl, sőt még Európán túl is.

Persze, a tokaji bor is lehet több féle, nem csak aszú létezik.

Szamorodni, sárga muskotály, furmint, hárslevelű, stb.

Biztos van olyan, akinek Tokajban van a kedven borospincéje, de nekünk az nem jött be anno. Sokkal finomabb borokat kaptunk Mád Tolcsva, Erdőbénye, Tállya, vagy Tarcal némelyik ismeretlen borospincéiben, mint a régi központjában, Tokajban.

Nyilván, lehetnek ott is jó pincék, borok, de mi inkább csendesebb helyeket kerestünk, ahol sok a külföldi az nem feltétlenül előnyös minden szempontból.

2023. márc. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!