Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért hívják Erdélyben a...

Miért hívják Erdélyben a hurkát ázaléknak?

Figyelt kérdés
Honnan ered az elnevezés?

2013. aug. 27. 13:23
 1/10 anonim válasza:
100%

azaleknak?

attol fugg, hogy Erdely melyik pontjarol beszelunk? Ahol en lakom, Haromszeken meg nem hallottam ezt, nalunk mindenki a hurkat hurkanak hivja, pedig nagy szeklyek vagyunk!

2013. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem tudom, pontosan honnan valósi, de erdélyi embertől hallottam
2013. aug. 28. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Tegnap, miután elolvastam a kérdést, több mint 2 órahosszáig keresgéltem a net-en, mindenféle erdélyi és székelyföldi, egyéb szakszavas és tájszólásos, régi és új, meg Wikipédia stb. dolgok között, sehol nem hozta ki azt, hogy "odaát" a hurkát ázaléknak neveznék.


Ázalékra egyébként bárhol is írom be keresőbe, mindenütt azt írja ki, hogy termőföldek szervestrágyájának alja, utólja, maradéka, stb. stb.


Nem lehet, hogy az ismerősödék azért nevezik így, mert a hurkába nem mindenütt rakják a színhúst, sok helyen valóban a másra már nem nagyon használható húscafatokat = maradékot abálják meg és darálják bele?????

Kérdezz rá!

2013. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

pl. ebben is írják

nem kérdezem meg, mert akkor órákig traktál a hülye történeteivel :)

2013. aug. 29. 22:42
 5/10 A kérdező kommentje:
eltűnt a link
2013. szept. 14. 23:37
 6/10 anonim válasza:
milyen link?
2013. szept. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát amit én linkeltem, és benne volt a kifejezés. csak nem magyarázták meg. de már nem tudom, hol találtam :(
2013. szept. 15. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: mióta raknak színhúst a hurkába????? Az a kolbász amire te gondolsz.

A hurkába a sertés tüdeje, mája, zsírcafatjai, veséje, stb kerül. Ez a sima hurka. A véresbe ugyanezek a hozzávalók vannak, csak még tesznek bele sertésvért és köménymagot.

2013. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Az lemaradt, hogy a párom is román, és még nem hallott erről a kifejezésről. Szerintem csak a te ismerősöd hívja így.
2013. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen! én is gyanakodtam, hogy valahonnan elnevezte, csak egyetlen helyen találtam ezt a kifejezést, ezért mégsem hiszem, hogy hazudna. csak valami nem elterjedt dolog.

annyi mindenben hazudik, meg vetít, lehet, hogy nem is igazi erdélyi.

2013. okt. 7. 22:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!