Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ha van betűleves magyar...

Ha van betűleves magyar betűkből, akkor rovásírásos miért nincs?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mert még senki sem gondolta úgy, hogy megérné gyártani, mert elegendő kereslet lenne rá.

(de mondjuk nem lenne rossz egy rovásírásos betűtészta-leves, kicsit érdekesebb lenne abból kirakni a szavakat a tányér szélén :-)

2012. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz ötlet. De minden bizonnyal többe kerülne a gyártása, mint a sima ABC-é és lehet a Kárpácia boltokban lenne rá nagyobb kereslet.

Én mindenesetre nem vennék, mert nem szeretem a tésztaféléket.

2012. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Talán mert a rovás írást -sajnos- nem tanítják. Kellene, a hagyományainkat is kellene őrizni. Túl keveset tudunk a múltunkról, és a nép, amelynek nincs múltja, annak jövője sincs. Talán most már lassan, de ébredünk. Lást: tudósítások a Kurultajról. ( Törzsi Találkozó)
2012. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Mert néhány hungarista és magát nagymagyarnak képzelő emberen kívül senkit nem érdekelne.
2012. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes meglátás, bár ez esetben nem értem, hogy a kínai miért nem "kínaista", a gögög nem "hellenista" vagy nagygörög stb.mert náluk és még sok helyen használják népük régi írásjeleit. A görögöknél tanulják az ógörög nyelvet is, akik akarják, és nem gúnyolják őket, főként nem a saját HAZÁJUKBAN!
2012. aug. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted hányan ismerik az országban a rovásírást? Ha kiraknál egy ilyet a közért polcára, csak bámulnának rá, hogy mióta lett ilyen kriksz-kraksz a betűtészta. Nem lenne rá kereslet, főleg mostanában, amikor a nagymagyarok már teljesen kisajátították. Mielőtt leantimagyaroztok, megjegyzem, tudom használni a rovásírást, megtanultam, mert érdekelt, de akkor még nem volt ilyen elcsépelt.
2012. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mustafa33 ***** válasza:
100%

Hú, előszö azt mondod, hogy senki nem érti, a végén meg azt hogy elcsépelt ???

Kérdező, jó ötlet, próbálkozz, lehet hogy válalkozói sikertörténet lesz :)

Cirilbetűst már láttam Kijevben.

2012. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem attól vagy magyar, hogy megtanultad a rovásírást, de nem tiszteled emellett a saját kultúrádat, melynek ez is része: a szerinted elcsépelt rovásírás.
2012. aug. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg teljesen mindegy, milyen formájú, a gyártósorokat pedig nem nehéz átállítani, bizonyos rovásformák leszögletesítve egyszerűbben gyárthatók, mint a sok kerek formával írt latin betűk.
2012. aug. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Kedves mustafa, ha mindenáron kötekedni akarsz, akkor nézd meg jobban, hogy mit írtam, melyik csoport körében elcsépelt ma a rovásírás. Bár azt is sejtem, hogy tudnék olyan rovásírásos szöveget írni, amit a nagymagyarok a büdös életben nem fejtenének meg, csak ez betűtésztával nem működne...
2012. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!