Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen ételeket lehet enni...

Milyen ételeket lehet enni Bali szigetén?

Figyelt kérdés
Ha valaki járt már arrafelé és van tapasztalata, kérem ossza meg velem - idén nyáron készülünk oda és én kicsit ráparáztam, hogy két hétig jobb híján gyümölcsöt fogok enni, mert nem bírja a gyomrom a túl fűszeres kaját... :S :) Köszi!
2012. máj. 28. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem kell parázni, a szállodákban lehet kapni a hagyományos európai kajákat (is). Olvasd el a linket, ha lentebb görgetsz, akkor a helyi étkezési szokásokról is találsz leírást. Egyébként még rengeteg más infót is lehet találni. Egész érdekes dolgokat írnak. Érezzétek jól magatokat!

2012. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper a link, amit küldtél, köszönöm szépen!! :)
2012. máj. 28. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívesebben tartottam volna személyes élménybeszámolót, de azt hiszem erről le kell mondanod, mostanában úgy látom "nincs kedvem" oda-utazni. :)))
2012. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
No para!!! Nyugodtam ehetsz Balin akár az út széli kajáldákban is. Mi sem csak a szállóban ettünk, hanem hol a tengerparti "Warung"-okban, hol pedig az útba eső egyszerű étkezdékben. Semmi bajunk nem lett. Rizs, zöldség, csirkehús wok serpenyőben, ebből áll a legtöbb balinéz étel, na meg persze tengeri herkentyűk a parti éttermekben. Alig fűszereznek, én sem szeretem. Baromi jókat ettünk és nagyon olcsón...
2012. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és közben még eszembe jutott még egy valami, amire rá szeretnék kérdezni! :D Történetesen az ivóvíz-kérdés. Azt tudom, hogy nem ajánlatos csapból inni vizet, de pl. mi a helyzet a gyümölcsökkel? Azokat is megmossák valamilyen vízben - és gondolom, csap alatt (amiből ugyebár nem lehet inni)! :D Tehát akkor hogy is van ez?? Most akkor fogok tőle fosni-hányni, vagy sem?? :D Vagy ez a kérdés már kukacoskodás és inkább csak arra koncentráljak, hogy egyszer az életemben végre MEGYÜNK BALIRAAAAA???? :DD

Köszi a normális válaszokat - még ha én a végét el is humorkodtam, szerintem érthető, hogy bizgatott vagyok, már alig bírom kivárni ezt a fantasztikus utazást!! :$ Csak ugye a világ másik felén van és hát teljesen más a közeg, meg a víz, meg minden és ezért fordul meg a fejembe egy-két gyakorlatias dolog... :)

2012. jún. 5. 17:06
 6/7 anonim válasza:
100%
Akkor megmosod palackozott vízzel. De tényleg nem kell izgulni. Nem úgy kell elképzelni Balit, mint mondjuk Egyiptomot vagy Indiát, ahol ha bármit megérintesz, akkor teljes testre kiterjedő fertőtlenítés az ajánlott. :) Nem, erről szó sincs. És ha mindez nem nyugtatott volna meg, akkor vigyetek magatokkal egy üveg pálinkát, és gyomorfertőtlenítés gyanánt reggel vagy este kortyoljatok egyet belőle.
2012. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm szépen az infót! ;) Hát, igen, sajna még nem volt alkalmam a világ másik szegletébe utazni, max. Európát kóstolgattam, ezért ez a felfokozott para nálam... :)

A pálinka jó ötletnek tűnik, szerintem alkalmazni fogjuk! :)))

2012. jún. 7. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!