Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Kínai/Japán ételeket tudnátok...

Kínai/Japán ételeket tudnátok ajánlani? Egyik barátomat szeretném meglepni.

Figyelt kérdés
Tehát az egyik barátomat nagyon érdekli az ázsiai kultúra, de még nem evett semmi olyan ételt, ami ezekre a népekre lenne jellemző. Leginkább a japánok érdekli őt, és arra gondoltam, hogy valami finomat főzök neki. Sushira gondoltam, de nem tudom, hogy melyik receptet válasszam, vagy hogy hol lehetne beszerezni az alapanyagokat. Pl. tengeri algát. Akiknek van valamilyen receptjük, amit már kipróbáltak vagy az ismerősük/rokonuk már kipróbálta, az megírhatná nekem. És pár tippet. Nagyon szépen köszönöm :)

2012. ápr. 22. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én Kínában élek, szóval csak kínai kaját tudok. Legalapabb a "tojásrántotta", ami 2 tojásból, 1 paradicsomból, egy 5 cm-es póréhagymából készül. Kell még hozzá só, cukor, olaj, étekzési keményítő és víz. Először süsd ki a tojásokat, mint a rántottát és tedd félre. A paradicsomokat vágd nagyobb darabokra és szórd meg a keményítővel (1 kk elég). A hagymát aprítsd fel és forró olajon forgasd át, add hozzá a paradicsomot, sózd, cukrozd (sóból 2 kk, cukorból 1 ek), add hozzá a tojást, öntsd fel 1/2 dl vízzel, forgasd át 1 percig és vedd le a tűzről. Akkor jó, ha egy kicsit van szaftja, édeskés-sós íze van.

Egy másik recept: Krumplit nyersen reszelj le, vágj nagyobb darabokra 5 gerezd fokhagymát, apríts fel 6 cm-es póréhagymát, ezeket forró olajon hirtelen forgasd át, add hozzá a krumplit, sózd, cukrozd (só 2 kk, cuko 1 ek), majd önts hozzá 1 dl vizet és 2 ek ecetet. Párold 1 percig, vagy amíg a víz el nem fő és készen is van.

Ha érdekel húsos recept, keress meg priviben!

2012. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Keletföld ***** válasza:

[link]

Itt azt vehetsz, amit csak akarsz.

És van persze házhozszállítás, bankkártyás fizetés átvételkor helyben. Még a terminált is házhoz viszik ...

2012. jún. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2019. dec. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!