Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyenek a német ételek?

Milyenek a német ételek?

Figyelt kérdés

A német konyhát eddig csak szidni hallottam, de ezek az ételek nekem pl. kifejezetten finomnak tűnnek, guszták:

[link]

[link]

[link]

[link]


2012. márc. 15. 22:45
 1/8 anonim válasza:
93%
a magyar ételek finomabbak, a német ételek hízlalóbbak...
2012. márc. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
mi ausztriában élünk és elég sok ottani németszerű moslékkal találkoztam, mint a 3. képed, olyan hogy nem tudod eldönteni, mi van a tányéron. az ízek meg össze-visszák vagy íztelen, olyan mintha direkt rosszat akarnának főzni. de mivel magyarok is vagyunk inkább a sajátunkat esszük. ottaniak sok alap magyar kaját nem ismernek. meggymártás főtt hússal, vagy gyümölcsleves... pislognak rajta mint pocok a lisztben :D
2012. márc. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
azért írtam "ottani"-t, mert most Mo.-on vagyok, itt tanulok
2012. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem rosszak, de ha valaki CSAK pörkölt- rántotthús-szalonna-félékben tud gondolkodni, annak nem a megszokott lesz.


Én Németországban élek már régóta, de elég sok német ételt fözök (a magyar meg egyéb mellett), és igen sok van, amit ha valaki elöitélet NÉLKÜL megkóstol, akkor kimondottan finom.


Az utolsó képen lévö étel meg nem néz ki inkább mosléknak, mint egy magyar vadas - a mártásban lévö ételek nem igazán fotogének, de attó függetlenül még lehetnek jók.

2012. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

"a magyar ételek finomabbak, a német ételek hízlalóbbak..."


Hát egyik része sem igaz a válaszodnak...

2012. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
76%

Utolsoval egyertzertek!


Mondjuk en bajor vagyok, 5 eve elek magyarorszagon, de megyek vissza 6 honap mulva.



Bajor konyha nelkül nincs elet! ( szamomra)

2012. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
A 4. válaszoló vagyok, én meg ugyan magyar vagyok,de Bayernban élek. A bajor ételek szerintem is legalább annyira jók, mint a magyarok.
2012. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A barnamártásos képről jutott eszembe, szomszéd bácsi NDK-ba vitte a céget, és tolmácsolt.

Egyik kolléga felmordult, már megint azt a vacak mártást kell enni.

Kérdezik a németek, hogy mit is mondott,

Fordította a bácsi: menniyre sajnálkozik, hogy nem eheti a mártást, mert fáj az epéje...

2012. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!